18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czołówka jak z dzikiego zachodu

"Życie jest nowelą" w nowej wersji. TVP przegięło pałę?

07.09.2021  16:43
Życie jest nowelą, wczoraj biały welon, a dzisiaj nowa piosenka w czołówce
Życie jest nowelą, wczoraj biały welon, a dzisiaj nowa piosenka w czołówce Fot: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Piosenka „Życie jest nowelą” z Klanu jest już polską tradycją i obowiązkowym elementem każdego polskiego domu jak meblościanka, święty obrazek na ścianie lub kosz na śmieci pod zlewem. Przyszły jednak zmiany, jest nowa piosenka… a właściwie jej nowa wersja. Już tęsknicie za głosem Ryszarda Rynkowskiego?

Ryszard Rynkowski od 24 lat gościł w polskich domach, swym melancholijnym głosem śpiewając „Życie jest nowelą”. Jednak ten nieoficjalny hymn Polski został właśnie brutalnie zmieniony. Tak jak zapowiadano, jest nowa czołówka serialu „Klan”. Fani produkcji TVP są mocno podzieleni. Ich ulubiona piosenka zmieniła się jak pory roku u Vivaldiego.

Nowa piosenka z Klanu. Jak na dzikim zachodzie?

Początkowo mówiło się, że Izabela Trojanowska i Kaja Paschalska zaśpiewają całkowicie nową piosenkę. TVP nie zdecydowało się jednak na tak radykalne posunięcie. Otrzymaliśmy jedynie nowoczesną wersję utworu, wykonywaną przez aktorów występujących w serialu.

Skrytykowano również oprawę wizualną czołówki „Klanu”. Niektórzy internauci twierdzą, że zdjęcia aktorów serii przypominają nieco słynne plakaty poszukiwanych na Dzikim Zachodzie i brakuje przy nich tylko napisu „wanted”.

Nowymi wykonawcami czołówki serialu zostali Jacek Borkowski, Tomasz Stockinger oraz wspomniane już Izabela Trojanowska i Kaja Paschalska. Jak to zwykle bywa, efekty ich pracy już zostały poddane ocenie internautów. Opinie są, delikatnie mówiąc, dość skrajne – pisze Pudelek.pl.

Cóż, widz czasem chce się pożalić, ale raczej nie ma do kogo…

Nowa czołówka „Klanu”. Czy życie dalej jest nowelą?

logo Tu się dzieje