18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fani żegnają muzyka

Odszedł legendarny wokalista. "Spokojnie dokonał przemiany"

20.07.2022  12:13
Michael Henderson odszedł w wieku 71 lat
Michael Henderson odszedł w wieku 71 lat Fot: Alina Vaska/Shutterstock

Bardzo smutna wiadomość dotarła z USA. Nie żyje Michael Henderson, jeden z kluczowych basistów jazz fusion oraz wokalista r&b i jazz. Jaka była przyczyna jego śmierci?

Michael Henderson zmarł we wtorek w wieku 71 lat. Przykra informacja została potwierdzona na jego profilu w mediach społecznościowych.

Wokalista, autor piosenek, innowator basu, producent muzyczny, ojciec i syn, Michael Henderson spokojnie dokonał przemiany w otoczeniu rodziny i bliskich w swoim domu w Atlancie - napisali właściciele profilu

Przyczyna śmierci artysty nie jest jeszcze znana. Nie informowano wcześniej, by 71-latek zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Michael Henderson nie żyje

Michael Henderson uznawany jest za jednego z najważniejszych basistów jazz fusion, czyli jednego z nurtów muzycznych lat 70-tych, łączącego jazz z rockowymi brzmieniami.

Podczas swojej kariery współpracował między innymi z Arethą Franklin, Steviem Wonderem, Marcinem Gayem oraz Milesem Davisem. To właśnie z tym ostatnim stworzyli hity takie jak "Live-Evil", "Jack Johnson" i "Agharta".