18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Znikam, nie wyrabiam"

Chora gwiazda Mam Talent żegna się z fanami

Wojciech Kozicki
12.01.2021  10:54
Ola Petrus z Mam Talent przegrała z hejtem w internecie
Ola Petrus z Mam Talent przegrała z hejtem w internecie Fot: Jan BIELECKI/East News

Ola Petrus, czyli polska gwiazda i półfinalistka Mam Talent, która choruje na achondroplazję, znika z social mediów. W rozpaczliwym wpisie na Facebooku pożegnała się z fanami. Powodem odejścia jest fala hejtu, z którą gwiazda stad-up nie daje sobie rady.

Ola Petrus podbiła serca widzów Mam Talent, a później podbiła polski stand-up. Chociaż ma 122 centymetry wzrostu, stała się wielką gwiazdą. Jak sama wielokrotnie mówiła, nie chciała nigdy taryfy ulgowej z powodu swojej choroby, ale okazało się, że fala hejtu w internecie ją przerosła.

Ola Petrus z Mam Talent pokonana przez hejt

Ola Petrus na Facebooku opublikowała poruszający wpis. Przyznała, że ma dość płaczu w domu i nazywania jej „karłem”. Oświadczyła, że bezterminowo znika z social mediów, bo „straciła dystans i nie wyrabia”.

Drodzy, mam dosyć. Myślałam, że jakoś to wszystko ogarnę, udźwignę ale to ponad moje siły. Tak właśnie wygląda twarz człowieka (bo na drugim końcu komentarzy zawsze jest jakiś człowiek) który słyszy kilkanaście razy w ciągu ostatnich kilku godzin pod swoim adresem słowo „karzeł”. Który słyszy, że jest ciekawostką w cyrku. I to nie pierwszy raz. Wydawało mi się, że mam siłę walczyć o coś. Prosić, błagać, przekonywać, argumentować. W końcu nawet się wkurzyć. I nawoływać publicznie. Żeby nie dehumanizować. Żeby nie promować konotacji z cyrkiem. Żeby nie wyzywać słowem pejoratywnym. Myślałam, że czasy kiedy płaczę w domu bo ktoś za mną krzyczy „Karzeł, karzeł.” mam już za sobą ale niestety tak nie jest.Znikam. Nawet nie wiem na jak długo. Ale wiem, że nie będę potrafiła pewnych rzeczy zignorować więc chyba po prostu nie nadaję się już do tego. Muszę się po prostu wyłączyć bo najzwyczajniej w świecie... nie wyrabiam. Straciłam ten cały j*** dystans – napisała Ola Petrus na Facebooku.

34-letnia Petrus choruje na achondroplazję, czyli chorobę genetyczną powodującą niski wzrost. Gwiazdę charakteryzuje ogromny dystans do siebie, a ze swojej choroby uczyniła temat żartów na scenie. Zanim trafiła do Mam Talent, od lat występowała na scenie, m.in. supportując znanych komików.

Czytaj także
Przeczytaj więcej