18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmienił swoje życie

Lubaszenko nieuleczalnie chory. Lekarz przekazał mu złe wieści

18.11.2021  14:28
Olaf Lubaszenko choruje na cukrzycę
Olaf Lubaszenko choruje na cukrzycę Fot: VIPHOTO/East News

Olaf Lubaszenko przez długi czas zmagał się z otyłością, która doprowadziła do wielu innych schorzeń. Aktor podczas rutynowej wizyty u lekarza dowiedział się, że jest nieuleczalnie chory. Postawiona diagnoza zmotywowała go do zmiany swojego życia.

Olaf Lubaszenko od lat zmagał się z depresją oraz dużą nadwagą. Problemy zdrowotne sprawiły, że aktor zniknął ze świata mediów. Gdy jego waga dobiła do 165 kilogramów, postanowił zadbać o swoje zdrowie.

Kłopoty zdrowotne Olafa Lubaszenki

Najpierw udał się do bariatry, który miał przeprowadzić u niego zabieg zmniejszania żołądka. Ostatecznie strach przed szpitalem sprawił, że celebryta bez operacji zdołał zrzucić 80 kilogramów.

Byłem u bariatry. Byłem nawet o krok od operacji, ale zazwyczaj, kiedy zaczynam zabierać się do tematu operacji, następuje taki efekt strachu, organizm się mobilizuje i zaczyna chudnąć - mówił w rozmowie z portalem se.pl.

Niestety, odzyskanie dawnej wagi nie przywróciło zaniedbanego przez lata zdrowia. Aktor stale przyjmuje leki na nadciśnienie i żołądek, przez co regularnie odwiedza gabinety lekarskie. Podczas jednej z wizyt dowiedział się, że choruje na cukrzycę typu drugiego.

W moim przypadku nie dałoby się oddzielić cukrzycy od dwóch poważnych problemów, czyli od otyłości i od towarzyszącej jej depresji. Moja otyłość stała się początkiem problemów z cukrzycą. Mam cukrzycę typu II. Została ona zdiagnozowana przy okazji mojej wizyty u lekarza w sprawie leków na nadciśnienie i żołądek - dodał Lubaszenko.

Bolesna diagnoza całkowicie odmieniła życie Lubaszenki. 52-latek zadbał o prawidłową dietę oraz zaczął uprawiać sport.