18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczne wspomnienia

Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka: Poronienie ma ogromny wpływ na psychikę

18.05.2020  12:37
Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka: Poronienie ma ogromny wpływ na psychikę
Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka: Poronienie ma ogromny wpływ na psychikę Fot: Grzegorz Ksel/REPORTER

Otylia Jędrzejczak niedawno wydała książkę "Moja historia. Otylia Jędrzejczak", w której opisała swoją drogę na sportowe szczyty, ale także trudne wspomnienia.

Wśród nich wysokie miejsce niewątpliwie zajmuje sytuacja związana z poronieniem. Pływaczka opisała tragiczne zdarzenia w swojej książce. Wyjawiła, że niedługo po poronieniu nie mogła liczyć na swojego partnera, a samo zdarzenie odbiło się negatywnie na jej psychice, co jakimś cudem nie doprowadziło jej do depresji.

Otylia Jędrzejczak o stracie dziecka

"Tak, wprawdzie powiedziałam mu, że nie musi mnie odwiedzać, ale ja na jego miejscu i tak bez wahania spakowałabym się i przyjechała. Przeżycie poronienia ma ogromny wpływ na psychikę i może skończyć się depresją. Powrót do normalnego życia albo decyzja o kolejnej ciąży bywają naprawdę trudne. Boisz się i zastanawiasz, jak będzie tym razem" - wyznała Otylia Jędrzejczak w swojej książce. 

W autobiografii Jędrzejczak nie uciekała również od ciężkiego tematu, którym był wypadek samochodowy z 2005 roku. Pływaczka spowodowała incydent, którego niestety nie przeżył towarzyszący jej brat. Została skazana na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności, 30 godzin prac społecznych oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez rok.

"Nie wiem, czy sobie wybaczyłam. Pewne rzeczy zostają w nas na zawsze. Być może będę więc ten swój kamień niosła przez całe życie. Ale nie jestem jedyna, która przechodzi przez śmierć i utratę kogoś kochanego. Pytasz, czy wybaczyłam sobie. Myślę, że nie, ale zaakceptowałam to, co się wydarzyło. Ja już to wszystko przetrawiłam, przerobiłam. Pomimo wielkiego smutku musiałam dalej funkcjonować. Żyć tak, żeby wykorzystać to życie jak najlepiej. Bo to jest moim obowiązkiem" - mówiła Otylia Jędrzejczak w rozmowie z "Vivą!".

Książka "Moja historia. Otylia Jędrzejczak" została wydana 27 listopada 2019 roku.

Przeczytaj więcej
Komentarze