18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wreszcie!

PZPN wybrał selekcjonera!! Ma awansować na mistrzostwa

19.01.2022  17:16
PZPN wybrało selekcjonera kadry U-19
PZPN wybrało selekcjonera kadry U-19 Fot: Tomasz Jedrzejowski/REPORTER

Zgodnie z decyzją Polskiego Związki Piłki Nożnej trener Marcin Brosz zostanie selekcjonerem kadry U-19. Głównym zadaniem nowego szkoleniowca będzie awans na nadchodzące mistrzostwa Europy.

Podczas środowego zjazdu zarząd PZPN podjął decyzję o wybraniu Marcina Brosza na selekcjonera reprezentacji Polski do lat 19.

Szkoleniowiec rozpocznie pracę z kadrą U-18 (rocznik 2004), by po etapie selekcyjnym przygotować ją do kwalifikacji do turnieju finałowego mistrzostw Europy U-19, które rozpoczną się jesienią 2022 roku - przekazał związek.

48-latek prowadził ostatnio Górnik Zabrze. Po pięcioletniej przygodzie ze śląskim klubem podjął decyzję o odejściu. Brosz szkolił też Polonię Bytom, Koszary Żywiec czy Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Tego samego dnia PZPN zatrudnił Marcina Włodarskiego na stanowisko trenera reprezentacji U-16. W środę miała zapaść też decyzja dotycząca reprezentacji seniorskiej. Jak się okazuje, przyszłość wskazywanego przez media Adama Nawałki nadal nie jest pewna.

Kto będzie trenerem reprezentacji Polski?

Według najnowszych doniesień Adam Nawałka wcale nie jest głównym faworytem na objęcie reprezentacji. Były i możliwe, że przyszły selekcjoner został obecnie odstawiony na bok. Jak informuje Onet.pl, Cezary Kulesza skupił się teraz na dwóch sensacyjnych nazwiskach.

Prezes PZPN rozważa zatrudnienie Michała Probierza lub byłego trenera Genoa CFC, Andrija Szewczenkę. Mimo że oficjalny komunikat ws. nowego trenera miał się pojawić już dzisiaj, sprawa może przeciągnąć się w czasie.