18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezły wydatek...

Pączki Gessler drogie jak diamenty. Kogo na to stać?

14.01.2022  13:23
Pączki Magdy Gessler kosztują krocie.
Pączki Magdy Gessler kosztują krocie. Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Do Tłustego Czwartku jeszcze daleko, ale pączki Magdy Gessler już gorące czekają w jej cukierniach. Problem w tym, że w okresie wzrostu cen kosztują one KROCIE. Czy kogoś jeszcze stać na takie zbytki?

Ile kosztuje pączek od Magdy Gessler? Co roku w okolicach Tłustego Czwartku wiele osób zadanie sobie to pytanie. Do tego dnia jeszcze daleko, ale apetyt rośnie każdego dnia! Restauratorka jest od lat jednym z największych autorytetów kulinarnych w Polsce, dlatego nic dziwnego, że rodacy mają chrapkę na jej produkty.

Pączki u Magdy Gessler to jednak bardzo droga impreza. Śmiało można powiedzieć, że musimy za nie zapłacić tyle, co za całkiem dobrej jakości kawior! Słodycze od gwiazdy Kuchennych Rewolucji w niczym nie przypominają tych produkowanych na masową skalę, do nabycia w hipermarketach. O ile w Biedronce, Auchanie, Lidlu czy Tesco zapłacimy za jednego pączka mniej niż złotówkę, o tyle u Magdy Gessler nie możemy żałować pieniędzy.

Pączek u Magdy Gessler drogie niczym diamenty

Najsłynniejsza restauratorka TVN zapewnia jednak, że jej wypieki są niesamowicie jakościowe. Nie znajdziemy w tych pączkach chemii lub sztucznych zapychaczy. Wszystko na najwyższym, cukierniczym poziomie.

Dużą wadą jest jednak horrendalnie wysoka cena. „U Fukiera” pojawiło się już nowe menu z okazji zbliżającego się Tłustego Czwartku. Za pączka z wiśnią, różą lub maliną będzie trzeba zapłacić 13 złotych! Za taką sumę w supermarketach możemy kupić nawet 12 sztuk pączków! Różnica jest więc kolosalna.

Dla tych, którzy nie chcą jeść pączków produkowanych na skalę masową, ale nie chcą też kupować najdroższych pączków w mieście - pozostaje wyprawa do lokalnych cukierni. Tam wypieki również są smaczne, a ich cena nie przekracza zwykle 4 złotych za sztukę.

Czy rosnąca drożyzna odbierze nam w tym roku apetyt na słodycze?

Czytaj także