18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jacek Iwaszko znał odpowiedzi!

Wygrał program "Milionerzy". Padło pytanie za milion! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
24.09.2021  08:02
Jacek Iwaszko wygrał Milionerów. Trudne pytanie za milion
Jacek Iwaszko wygrał Milionerów. Trudne pytanie za milion Fot: Bartosz KRUPA/East News

Czwartkowy odcinek programu „Milionerzy” przeszedł do historii. Lista milionerów wydłużyła się, ponieważ padło PYTANIE ZA MILION, a Jacek Iwaszko znał odpowiedź. Hubert Urbański mógł znów wręczyć główną nagrodę, czyli czek na 1 mln złotych.

Jacek Iwaszko poprawnie dopowiedział na pytanie za milion i wygrał program „Milionerzy”. Zaczął czwartkowy odcinek od pytania za 125 tys. złotych i nie dał się zwieść Hubertowi Urbańskiemu. Wiedział który kuzyn selera wydziela zapach piżma, chociaż podejrzewał, że w pytaniu mógł być ukryty haczyk. Pytanie za 250 tys. złotych nie sprawiło mu żadnego programu, ponieważ jako muzykolog, mógł poszczycić się wiedzą na temat tytułowego bohatera opery G. Rossiniego.

Padło PYTANIE ZA MILION. Jacek Iwaszko wygrał w Milionerach

Pytanie za 500 tys. złotych okazało się nieco bardziej problematyczne, ponieważ Jacek Iwaszko nie znał jednostki miary reaktywności reaktora jądrowego. Konieczne było wykorzystanie aż dwóch kół ratunkowych: telefon do przyjaciela i 50:50. Uczestnik zadzwonił do swojej mamy.

Mama, przyjaciel, zawodowo czyta książki, bo jest redaktorem. Ma wiedzę z różnych dziedzin. Może mieć wiedzę, której ja nie mam. Mimo że obiecałem, że zadzwonię dopiero przy pytaniu za milion, złamię obietnicę. Zadzwońmy do mojej mamy – powiedział Iwaszko Urbańskiemu.

W końcu nadszedł ten historyczny moment i padło PYTANIE ZA MILION. Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? Chociaż uczestnik przyznał, że było to „pytanie z podstawówki”, musiał się trochę nagłowić, a finalnie zaryzykować. Opłacało się, ponieważ WYGRAŁ MILION. Tym samym, Jacek Iwaszko jest czwartą osobą, która wygrała milion w polskich “Milionerach”. Poprzedni zwycięzcy to Krzysztof Wójcik (2010), Maria Romanek (2018) i Katarzyna Kant-Wysocka (2019).

Kim jest Jacek Iwaszko  z "Milionerów"?

Jacek Iwaszko jest z wykształcenia muzykologiem. Pracuje w bibliotece w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Gra na gitarze i akordeonie, śpiewa w chórze. Można spodziewać się, że gdy tylko ruszą castingi do "Milionerów", chętnych na uczestnictwo w programie, a kol;ejny milion zmotywuje wiele osób, by dowiedzieć się jak wystąpić w "Milionerach".

Po godzinach pracy śpiewa w chórze oraz w męskim zespole wokalnym Gregorianum i Collegium Musicum UW, specjalizującym się w muzyce XVI w. Poza tym gra na gitarze i czasem akordeonie w kapeli Pędzące Żółwie, która wykonuje muzykę inspirowaną rytmami latynoamerykańskimi. Hobbistycznie struga w drewnie - Plejada przybliża postać zwycięzcy "Milionerów".

Pytanie za 125 tys. zł. Wszystkie wydzielają zapach piżma. Tylko jeden to kuzyn selera. Który?

A. piżmak B. skunks C. wół piżmowy D. szczwół plamisty (poprawna odpowiedź)

Pytanie za 250 tys. zł. Tytułowy bohater opery G. Rossiniego “Cyrulik Sewilski” nazywa się tak samo, jak tytułowy bohater opery “Wesele Figara”:

A. Gioacchina Rossiniego

B. Wolfganga Amadeusza Mozarta (odpowiedź poprawna)

C. Ludwika van Beethovena

D. Stanisława Moniuszki

Pytanie za 500 tys. zł. Jednostka miary reaktywności reaktora jądrowego to:

A. euro

B. złoty

C. rubel

D. dolar (poprawna odpowiedź)

Pytanie za 1 mln zł w „Milionerach”. Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?

A. 1 stycznia 1000 r.

B. 1 stycznia 1001 r. (poprawna odpowiedź)

C. 1 stycznia 2000 r.

D. 1 stycznia 2001 r.