18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rewolucja internetowa

Patointeligencja hitem sieci. Politycy się gotują

16.12.2019  09:47
Patointeligencja hitem sieci. Politycy się gotują
Patointeligencja hitem sieci. Politycy się gotują Fot: Youtube

Patointeligencja to najnowszy kawałek na YouTube, który podbił serca internautów. Politycy zagotowali się na twórczość młodego rapera pochodzącego z inteligenckiej rodziny.

Patointeligencja - powtarzane w refrenie nie raz i nie dwa, szybko wpada w ucho. Nic dziwnego, że kawałek momentalnie podbił cały YouTube. Polska nie przestaje dyskutować o utworze 19-letniego Maty.

Mata to właściwie Michał Matczak, który jest synem profesora Uniwersytetu Warszawskiego - Marcina Matczaka. Nastolatek skończył elitarne, warszawskie liceum im. Stefana Batorego. To właśnie środowisko tej szkoły, szczegółowo i brutalnie opisuje w swoim utworze.

Patointeligencja wzburzyła polityków

Słuchamy w nim, jak bardzo zepsute i zgniłe jest liceum, które ukończył Mata. Przerażające fakty z życia uczniów, opisane w kolejnych wersach, mocno wpływają na słuchaczy. Nie trzeba było długo czekać na reakcję ze strony znanych polityków.

Patointeligencja trafiła do uszu Magdaleny Ogórek i Krystyny Pawłowicz, które wymieniały się uwagami na temat piosenki na Twitterze. Oczywiście, ta druga nie zawiodła i zabrała głos w swoim stylu. 

To to słynne liceum Batorego kształci w kierunku "patointeligencji".... A tak się chwalą i szczycą swym poziomem... Ciekawe, co o tej laurce myślą nauczyciele z Batorego...

- zaatakowała nauczycieli szkoły Pawłowicz.

Magdalena Ogórek zwróciła uwagę na to, że (najwyraźniej kierując się wrodzoną intuicją) nie zgadzała się na wybór Batorego jako szkoły średniej dla jej córki. 

Nigdy nie wpływam na wybory życiowe mojej córki, natomiast przy wyborze liceum usłyszała mój kategoryczny ton sprzeciwu, gdy na domowej giełdzie szkół pojawiło się l. Batorego

– napisała Ogórek na Twitterze.

Nie da się ukryć, że kawałek mocno wstrząsnął całym krajem i nie jest to dziwne. Nikt nie lubi słuchać o tym, jak inteligencka młodzież żyje naprawdę i co się kryje za ładnym obrazkiem.

Może czasem jednak warto.

Czytaj także
Przeczytaj więcej