18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest bezkarny

Znany patostreamer znęca się nad zwierzętami. Policja bezradna

28.10.2021  12:06
Youtuber "Gural" nadal jest bezkarny
Youtuber "Gural" nadal jest bezkarny Fot: Haidan abdan Syakuro/Shutterstock

Popularny w sieci patostreamer "Gural" dwa lata temu usłyszał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności za rozpowszechnianie w sieci wizerunku nagiej nastolatki. Teraz nagrywa wideo, na których stosuje przemoc wobec zwierząt. Podczas jednej z transmisji próbował położyć kota na rozgrzaną patelnię, a potem włożyć go do piekarnika. Policja załamuje ręce, twierdząc, że 24-latek działa na granicy prawa.

Popularny na portalu YouTube patostreamer Grzegorz G. znów czuje się bezkarny i lekceważy słowa zbulwersowanych internautów. Po powrocie do nagrywania 24-latek próbuje przyciągnąć widzów, znęcając się nad swoimi zwierzętami.

YouTuber dręczy zwierzęta

Na klipach widać między innymi jak "Gural" ciąga za nogi wyjącego z bólu psa, uderza pięścią kota, a nawet usiłuje położyć go na rozgrzanej patelni i wsadzić do piekarnika. Do tej pory nie pojawiło się żadne oficjalne zgłoszenie w tej sprawie, przez co policja udaje, że problemu nie ma.

Informacje od mediów powinny już być traktowane jako zgłoszenie sprawy i natychmiast powinny zostać podjęte przez policję czynności sprawdzające – mówiła w rozmowie z "Wyborczą" dr hab. Hanna Mamzer.

Ostatnio patoyoutuber groził innemu twórcy pobiciem oraz ostrzegał, że zgwałci jego żonę. Potem jak twierdził, zabije ich, a relację udostępni w Internecie. Do sprawy odniosła się policja, wyjaśniając, czemu mężczyzna nadal nie został zatrzymany.

Groźba musi być skierowana wobec konkretnej osoby i ta osoba musi złożyć oświadczenie oraz mieć przeświadczenie, że ta groźba może zostać spełniona – mówił w rozmowie z Radiem ZET rzecznik policji Andrzej Borowiak.

Czy dopiero tragedia sprawi, że 24-latkiem zainteresują się stróże prawa? Wszystko wskazuje na to, że "Gural" może robić, co tylko zechce.