18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poszło w pięty!

Młynarska brutalnie zaatakowała Owsiaka. "Jesteś dziadersem"

04.02.2021  17:28
Jerzy Owsiak znokautowany
Jerzy Owsiak znokautowany Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER

Paulina Młynarska ostro skrytykowała Jerzego Owsiaka, który opowiada się za kompromisem aborcyjnym. Wypowiedź dziennikarki wywołała internetową burzę.

Dziennikarka Paulina Młynarska w ostrych słowach odniosła się na Instagramie do wypowiedzi Jerzego Owsiaka. Organizator WOŚP negatywnie ocenił pomysł aborcji na żądanie, nazywając ją "aborcją na pstryknięcie".

Nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie. To jest absolutnie nadużycie - oświadczył Owsiak.

Wypowiedź ta oburzyła Młynarską, która nie pozostawiła na prezesie WOŚP suchej nitki. Wpis prezenterki zyskał dużą popularność w Internecie.

Jurku Owsiaku, jesteś dziadersem. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś dziadersem [...].  Tacy właśnie są dziadersi: tzw. kwestie kobiece są dla nich tak błahe, tak drugorzędne, że w sumie niewarte głębszej refleksji - odpowiedziała w ostrych słowach Młynarska.

Oburzona dziennikarka stwierdziła, że o decyzji w sprawie przerwania ciąży ma prawo decydować tylko i wyłącznie kobieta i nie powinno to podlegać ocenie Jerzego Owsiaka. Jak dodała, organizator WOŚP wykazał się wielką pogardą.

Zakaz aborcji w Polsce

Paulina Młynarska twierdzi, że za obecną sytuację odpowiadają lata rządów, które zadawały się z kościołem. Konserwatyzm społeczny wpłynął na drastycznie ograniczenie praw kobiet.

Warto przypomnieć, że wraz z opublikowanym 27 stycznia orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, aborcja w większości przypadków została prawnie zakazana. Od orzeczenia TK nie ma odwołania.

logo Tu się dzieje