18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strzał samobójczy?

Paulo Sousa zwolniony po Euro 2020? Boniek PODJĄŁ DECYZJĘ

Wojciech Kozicki
17.06.2021  14:50
Paulo Sousa zwolniony po Euro 2020? Boniek PODJĄŁ DECYZJĘ
Paulo Sousa zwolniony po Euro 2020? Boniek PODJĄŁ DECYZJĘ Fot: Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News

Selekcjoner Paulo Sousa jak na razie odniósł na Euro 2020 taki sukces jak Rafał Brzozowski na Eurowizji. Mecz ze Słowacją przypieczętował jego los i zostanie zwolniony? Prezes PZPN Zbigniew Boniek ogłosił, że decyzja została podjęta, ale...

Mecz Polska-Hiszpania na Euro 2020 nadchodzi jak egzekucja. Okazuje się jednak, że selekcjoner Paulo Sousa pomimo fatalnego przygotowania reprezentacji Polski do turnieju, może być spokojny swoją pracę i wynagrodzenie. Prezes PZPN Zbigniew Boniek właśnie ogłosił, że nie ma zamiaru zwalniać nieskutecznego Portugalczyka. Co więcej, ani trochę nie żałuje, że go zatrudnił.

Boniek zdecydował: Sousa zostaje po Euro 2020, ale...

Zbigniew Boniek oficjalnie potwierdził, że nie zwolni Sousy i pozostanie on selekcjonerem Polski po Euro 2020 niezależnie od wyników. Dodał, że chciałby nawet takich kilkunastu trenerów w Polsce. Ja go na pewno nie zwolnię – powiedział Zbigniew Boniek, co może być wypowiedzią podchwytliwą. Lada moment Boniek kończy ostatnią kadencję jako szef PZPN, a jego następca może już nie mieć tyle wyrozumiałości dla portugalskiego szkoleniowca.

Co więcej, Zbigniew Boniek próbuje zaklinać rzeczywistość i twierdzi, że w meczu ze Słowacją byliśmy lepsi. Po prostu zabrakło nam trochę szczęścia. Zwrócił też uwagę, że mecz z Hiszpanią będzie trudnym starciem, bo „gra Hiszpanów polega na tym, że jak biorą piłkę, wychodząc na na mecz z tunelu, to przez całe spotkanie nie chcą jej oddać”. 

Porażka ze Słowacją bardzo skomplikowała nam sytuację, ale nigdy nie żałowałem zmiany selekcjonera i taka myśl nigdy nie przyszła mi do głowy. Na razie to nie odpala, bo brakuje nam także szczęścia. Piłka jest taka, że na koniec wszystkich weryfikują wyniki, ale pozycja Sousy nie jest uzależniona od naszej postawy na mistrzostwach – oświadczył Zbigniew Boniek. (Niezalezna.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej