18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konferencja prasowa Bońka

Sousa zwolniony za Euro 2020? JEST DECYZJA

Wojciech Kozicki
24.06.2021  16:30
Paulo Sousa wyleci na Euro 2020? Zbigniew Boniek na to NIE POZWOLI
Paulo Sousa wyleci na Euro 2020? Zbigniew Boniek na to NIE POZWOLI Fot: Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News

Koniec Euro 2020 dla reprezentacji Polski nastąpił zaskakująco szybko i nie uratowały nas gole Roberta Lewandowskiego. Czy trener Paulo Sousa zostanie zwolniony? Prezes PZPN Zbigniew Boniek na konferencji prasowej potwierdził swoją ostateczną decyzję.

Czy Paulo Sousa zostanie wyrzucony z posady selekcjonera reprezentacji za przegrane Euro 2020? W czwartkowe przedpołudnie na Polsat Plus Arenie Gdańsk pojawił się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN w trakcie konferencji prasowej przypomniał, że Sousa nie ma żadnych klauzuli o odejściu ze stanowiska na wypadek porażki w fazie grupowej. Dodał, że Portugalczyk jest bardzo dobrym trenerem i PZPN jest bardzo zadowolony ze współpracy.

Paulo Sousa zwolniony? Zbigniew Boniek zdecydował

Zdaniem Bońka, Sousa „pociągnął za sobą zawodników”. Co więcej, potrzebujemy obecnie stabilności, ponieważ lada moment będziemy walczyć w kolejnych eliminacjach, a doświadczenie obecnego selekcjonera może nam to ułatwić.

Trener Sousa na dziś zostaje na stanowisku i miejmy nadzieję, że poprowadzi naszą drużynę do mistrzostw świata w Katarze. Mamy potrzebę jeździć na wielkie imprezy – potwierdził Zbigniew Boniek.

Jeśli chodzi o przyczynę porażki na Euro 2020, „zabrakło nam jakości”. Dodał, że nie jest odpowiedzialny za formę i kondycję poszczególnych piłkarzy. Potwierdził, że jego wybór Paulo Sousy na trenera, był wyborem dobrym.

Porażki nie są pozytywne, nie chciałbym szukać na siłę pozytywów. W ostatnich dwóch meczach graliśmy z drużynami na naszym poziomie i graliśmy jak równy z równym, natomiast jeśli mówimy o pozytywach, to jest to pewnie pytanie bardziej do trenera i do sztabu – powiedział Zbigniew Boniek.

Czytaj także
Przeczytaj więcej