18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutek i żal

Paweł Królikowski nie żyje. TVP w wyjątkowy sposób pożegnało aktora

28.02.2020  18:39
Paweł Królikowski nie żyje. TVP w wyjątkowy sposób pożegnało aktora
Paweł Królikowski nie żyje. TVP w wyjątkowy sposób pożegnało aktora Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Paweł Królikowski odszedł w wieku 58 lat. TVP pożegnało aktora, który był związany ze stacją od lat, w wyjątkowy sposób. Słowa ściskają za gardło. 

Paweł Królikowski nie żyje i w mediach społecznościowych żegnają go teraz wszyscy. Swoim smutkiem podzieliła się nie tylko rodzina artysty, ale również taka persona, jak prezydent Andrzej Duda. Teraz artystę pożegnało również TVP, w którym stworzył m.in. niezapomnianą kreację Kusego z serialu Ranczo.

Paweł Królikowski nie żyje. TVP uczciło pamięć aktora

Podczas prezentacji ramówki stacji, pamięć Pawła Królikowskiego uczcił prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Użył bardzo wzniosłych słów.

Pożegnaliśmy Pawła Królikowskiego. Wybitnego aktora, prezesa ZASP-u, człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, a on kochał ludzi. Kochał teatr, telewizję, kino. To jest czas, kiedy odchodzą wielcy. Dwa tygodnie temu odszedł Romuald Lipko, wybitny kompozytor, członek zespołu "Budka Suflera", autor setek polskich przebojów, które weszły do kanonu polskiej rozrywki. Wkrótce po nim odszedł Jerzy Gruza. Ikona teatru, wybitny reżyser, człowiek telewizji i kina. Proszę państwa, byśmy tych trzech wielkich i wybitnych przyjaciół Telewizji Polskiej i polskiej kultury uczcili minutą ciszy

- wygłosił Jacek Kurski. 

Niezmiennie ogromnie współczujemy najbliższym aktora. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej