uratowała go żona

Gwiazdor "Rancza" krok od śmierci. Opowiedział o strasznej chorobie

09.09.2019  08:53
Gwiazdor "Rancza" krok od śmierci. Opowiedział o strasznej chorobie
Gwiazdor "Rancza" krok od śmierci. Opowiedział o strasznej chorobie Fot: Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdor "Rancza" i juror "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Paweł Królikowski, otarł się o śmierć. Teraz wyznał, jak poważnie chorował i co uratowało mu życie.

Paweł Królikowski od kilku lat ma poważne problemy ze zdrowiem. W 2015 roku przeszedł operację mózgu. Wtedy po raz pierwszy lekarze dosłownie ratowali mu życie - miał tętniaka.

Wtedy życie uratowała mu żona - znana głównie z "Klanu", wcielająca się w postać Grażynki, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. To ona, zaniepokojona potwornymi bólami głowy i wymiotami męża, wysłała go do lekarza. Wtedy okazało się, że jego życie jest zagrożone. 

Choć od tego czasu minęło kilka lat i zdawało się, że problemy minęły, Królikowski znów trafił do szpitala. Czy to nawrót choroby? Tego aktor nie powiedział, jednak dużo wskazuje na taki scenariusz.

Królikowski o chorobie

Wiosną okazało się, że Królikowski znów potrzebuje pomocy - jest o krok od śmierci. O tym, że coś jest nie tak, spekulowano już, gdy nie pojawił się na nagraniu finałowego odcinka 11 edycji "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Przypuszczenia niestety się potwierdziły, co Królikowski przyznał właśnie, w pierwszym odcinku kolejnej edycji.

Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi utratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać

- powiedział na antenie.

Pewne jest jedno, problemy Pawła Królikowskiego ponownie mają podłoże neurologiczne - profesor Mirosław Ząbek kieruje Kliniką Neurochirurgii w Szpitalu Bródnowskim.

Przeczytaj więcej
Komentarze