18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sytuacja podbramkowa

Piłkarz ciężko chory. O cholera, to malaria!

Wojciech Kozicki
16.04.2021  13:05
Piłkarz Pierre-Emerick Aubameyang chory na malarię
Piłkarz Pierre-Emerick Aubameyang chory na malarię Fot: Artur BARBAROWSKI/East News

Piłkarz Pierre-Emerick Aubameyang ciężko chory. Ujawniono, że nie poleci z Arsenalem do Pragi, ponieważ zachorował na mecz Ligi Europy. Potwierdzono, że sławny piłkarz zachorował na malarię. Poinformował o chorobie w mediach społecznościowych i opisał jaki obecnie jest jaki stan zdrowia.

Piłkarze Arsenalu lecą do Pragi na rewanżowy mecz ćwierćfinału Ligi Europy ze Slavią. Drużyna będzie jednak znacząco osłabiona, bo piłkarzPierre-Emerick Aubameyang został uziemiony przez chorobę. Sprawa jest poważna, bo zachorował na malarię. 31-letnia gwiazda sportu potwierdziła medialne doniesienia o swoim stanie zdrowia w mediach społecznościowych.

Piłkarz Pierre-Emerick Aubameyang chory na malarię

Jak podaje portal Sport.pl,  niektórzy podejrzewają, że być może sportowiec nie jest chory, a powodem ostatnich absencji na boisku może być konflikt z klubem.

Gabończyk nie wystąpił w ostatnim meczu Premier League z Sheffield United i nie znalazł się w kadrze na rewanżowy mecz ze Slavią Praga w Lidze Europy. Ostatni raz widziany był na boisku 3 kwietnia w meczu z Liverpoolem. Media na Wyspach Brytyjskich spekulowały, że napastnik popadł w konflikt ze szkoleniowcem drużyny z Londynu, Mikelem Artetą – ujawnia Sport.pl.

Ujawniono, że Pierre-Emerick Aubameyang prawdopodobnie został zakażony malarią podczas marcowego zgrupowania reprezentacji Gabonu.  Obecnie czuje się dobrze i zamierza kibicować swoim kolegom z klubu, którzy będą walczyli o awans do półfinału Ligi Europy. Wyznał również, że spędził kilka dni w szpitalu i „nie czuje się sobą”, ale powoli wraca do formy.

Pierre-Emerick Aubameyang gra w Arsenalu od stycznia 2018 roku. Ostatnio nie wiedzie mu się jednak na murawie.

W tym sezonie nie jest w najlepszej formie. Rozegrał 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 8 bramek i zaliczył jedną asystę – podaje Sport.pl.