18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Fiskus zbladł

Piotr Kraśko NIE PŁACIŁ PODATKÓW?! TVP wyskoczyło z aferą

10.06.2022  18:37
Piotr Kraśko nie płacił podatków
Piotr Kraśko nie płacił podatków Fot: Karol Makurat/REPORTER

Piotr Kraśko ma wygląda grzecznego chłopca, ale wcale takim najwyraźniej nie jest. Dziś mediami wstrząsnęła afera z udziałem znanego dziennikarza TVN. Dopiero co miał okazję zapłacić... 850 tys. zł zaległych podatków!

Piotr Kraśko nie płacił podatków?! Chociaż uchodził zawsze za "grzecznego chłopca" i wzór do naśladowania - to nieźle sobie nagrabił. Przez cztery lata Piotr Kraśko nie płacił podatków i nie składał obowiązkowych deklaracji podatkowych do urzędu skarbowego – tak ustalił i doniósł portal TVP.info. O sprawie pisał na portalu Cezary Gmyz. Prezenter „Faktów” TVN miał wpaść podczas urzędniczej kontroli i pospiesznie uregulować zaległości w wysokości niemal 850 tysięcy złotych.

Piotr Kraśko nie płacił podatków?!

Brak regularnych opłat podatkowych przypadać miał na lata 2012-2017. Fiskus szacował, że z pracy etatowej (do stycznia 2016 roku Piotr Kraśko był związany z Telewizją Polską, wiosną 2016 roku przeszedł do TVN) zarobił ponad 700 tys. zł, a przychody w ramach jego działalności gospodarczej mogły sięgnąć 2,8 mln zł. Dziennikarz taką działalność prowadzi od 2008 roku.

Ponieważ Piotr Kraśko natychmiast po zaistnieniu sprawy w świadomości prawno-medialnej uregulował należności i ujawnił dodatkowe źródła dochodów, to Izba skarbowa uznała fakt ów za okoliczność łagodzącą i umorzyła postępowanie wobec niego.

W piątek po południu na swoim profilu instagramowym Piotr Kraśko zapewnił, że „wszystkie kwestie podatkowe zostały wyjaśnione w Urzędzie Skarbowym 5 lat temu”. Ośmielił się również wbić szpilkę TVP.
"Łączenie tego z moim obecnym miejscem pracy ma oczywisty kontekst. Jeśli TVP.Info uznało za rzecz ważną sprawdzenie, czy nie było zaległości w podatkach i jaki jest stan finansów obywatela, który nie pełni żadnych funkcji państwowych to może dołoży też starań o podobną wiedzę w odniesieniu nie do przeszłości a teraźniejszości najważniejszych osób w państwie. Chyba że w odniesieniu do obywatela tajemnica skarbowa nie istnieje, a w odniesieniu do rządzących jak najbardziej" - zaznaczył dziennikarz w swoim oświadczeniu, które zamieszczamy poniżej.

Podejrzewalibyście, że Kraśki taki niegrzeczny chłopczyk?

logo Tu się dzieje