18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Posłuchacie?

Piotr Pręgowski ostrzega Polaków przed INFLACJĄ I JEDZENIEM

20.07.2022  15:22
Piotr Pręgowski o skutkach inflacji. Ostrzega przed... MASŁEM
Piotr Pręgowski o skutkach inflacji. Ostrzega przed... MASŁEM Fot: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Piotr Pręgowski nieczęsto wypowiada się na tematy społeczne i życiowe, ale teraz postanowił zrobić pewien wyjątek. Ostrzega swoich rodaków nie tylko przed inflacją, ale również... Przed jedzeniem!

Piotr Pręgowski odczuwa skutki inflacji tak samo, jak wszyscy inni Polacy. Z tej przyczyny postanowił doradzić rodakom w sprawie produktów, których lepiej nie kupować nie tylko z uwagi na cenę, ale również przez ich wpływ na zdrowie.

Piotr Pręgowski o skutkach inflacji. Ostrzega przed... MASŁEM

Piotr Pręgowski ma 68 lat i przeszedł już na artystyczną emeryturę. Nie wycofał się jednak zupełnie z życia publicznego i ostatnio udzielił wywiadu "Faktowi", podczas którego pokusił się o... poszukanie zalet wszechobecnej drożyzny.

Większość rodzin jeszcze przed skokiem cen miała wyliczone budżety, by w miarę normalnie żyć. Teraz to się sypie, i to jest przykre, wpływa też na rodzinne relacje, bo zostało zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Ale z drugiej strony może to czas, byśmy zmienili nawyki żywieniowe i jedli zdrowiej

- powiedział aktor.

Piotr Pręgowski przygotował nawet listę produktów, które w jego opinii należy wyeliminować z diety. Jakie pozycje wskazał? Okazuje się, że sam zrezygnował m.in. z cukru, mięsa czy masła.

Nie było to trudne, przecież masło to tłuszcze nasycone, to jest trucizna. Podobnie jest z kiełbasami. Ludzie jedzą u nas za dużo mięsa, za dużo tłuszczów. Jest to niezdrowe, a do tego ma teraz horrendalne ceny. To świetny moment, by uważniej spojrzeć na to, co jemy, co jedzą nasze dzieci

- podsumował Piotr Pręgowski.

Pójdziecie za jego radą i swobodnie, bez frustracji przejdziecie nad drożyzną do porządku dziennego?