18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre informacje

Pogotowie w domu Krawczyka. Junior w poważnym stanie

24.05.2022  08:15
Życie Krawczyka Juniora komplikuje ciężka choroba
Życie Krawczyka Juniora komplikuje ciężka choroba Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Stan zdrowia Krzysztofa Krawczyka Juniora w ostatnim czasie znacząco się pogorszył. Jego partnerka ujawnia, że nieraz konieczne było wzywanie do domu pogotowia. Syn zmarłego muzyka od lat zmaga się z padaczką, a objawy choroby dodatkowo potęguje silny stres, wywołany trudną sytuacją życiową.

Krawczyk Junior przez całe życie musi zmagać się ze skutkami wypadku samochodowego, do którego doprowadził jego ojciec Krzysztof Krawczyk. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia u 14-letniego wówczas Juniora stwierdzono stłuczenie pnia mózgu, złamania ręki, nogi oraz szczęki. Przez wiele dni nastolatek przebywał w śpiączce.

Junior cierpi na padaczkę

Od chwili wypadku życie Juniora zmieniło się o 180 stopni. Jego normalne funkcjonowanie utrudnia m.in. "padaczka o ciężkiej postaci". Syn legendarnego muzyka wraz ze swoją partnerką Katarzyną Filipiak w wywiadzie z "Twoim Imperium" opowiedział o problemach wynikających z choroby, która go dotknęła.

Trudności związane są z wieloma ograniczeniami. Wynikają z konieczności przestrzegania godzin podawania leków przeciwpadaczkowych i stworzenia właściwych warunków na co dzień. Krzyś musi mieć wystarczającą ilość snu, regularnie i odpowiednio się odżywiać, nawadniać organizm i unikać bodźców mogących wywołać atak padaczki. Takie jest na przykład migające światło. Poza tym powinien mieć zapewniony spokój i poczucie bezpieczeństwa. O tym wszystkim zawsze przypomina nam lekarz - opowiada Katarzyna.

Objawy choroby potęguje silny stres wywołany m.in. sądową batalią o spadek po ojcu, brakiem mieszkania, a także wszechobecnym hejtem. Ciężka sytuacja sprawia, że czasem 47-latkowi musi pomagać pogotowie.

Krzysztof bardzo stresuje się swoją sytuacją życiową, sprawami sądowymi, brakiem własnego kąta, postępowaniem niektórych ludzi oraz hejtem. Niestety, on czyta to, co piszą o nim w Internecie. Tak go to obciąża, że nawet regularnie biorąc leki, miewa ataki padaczki. Czasami tak silne, że trzeba wzywać pogotowie - ujawniła Katarzyna Filipiak.

Junior przyznał, że życie z padaczką jest wyjątkowo trudne i wymaga poświęcenia czasu na wizyty lekarskie czy badania kontrolne. Konieczne jest także regularne przyjmowanie leków.

logo Tu się dzieje