18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatnie pożegnanie

Pogrzeb Bolesława Cieślaka. Znane są szczegóły uroczystości

04.05.2021  19:24
Pogrzeb Bronisława Cieślaka
Pogrzeb Bronisława Cieślaka Fot: WACLAW KLAG/REPORTER

Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat. Kultowy aktor zostanie pochowany w Krakowie. Znane są już konkretne szczegóły tej uroczystości ostatniego pożegnania niezapomnianego odtwórcy roli porucznika Borewicza. 

Bronisław Cieślak na zawsze zapisze się w pamięci Polaków jako porucznik Borewicz z serialu "07 zgłoś się". Niestety, aktor odszedł 2 maja 2021 w wieku 77 lat. Jego życie zakończyło się po długiej i wyczerpującej walce z nowotworem. 

Choroba nie zdołała zabrać mu radości życia. Sam mówił: "Mam raka. Pogodziłem się z tym. Wszystko, co najważniejsze już przeżyłem, a teraz ciesze się każdą chwilą. A jesień tego roku mamy piękną. Czuję się świetnie i patrze, jak żona kosi trawę. Właściwie powinienem zabrać jej tę kosiarkę, ale udzielam wywiadu" - żartując na łamach Super Expressu.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Bronisław Cieślak miał za sobą wielką karierę - był nie tylko aktorem, ale również dziennikarzem, lektorem oraz politykiem. Teraz jego najbliższej rodzinie i fanom pozostaje oddanie mu ostatnich honorów podczas pogrzebu, który odbędzie się w Krakowie, w kaplicy na Cmentarzu Podgórskim 10 maja. 

Na stronie Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie, możemy znaleźć informację, że uroczystości zaplanowano na godzinę 13:00. Miejsce, gdzie odbędzie się pochówek i pogrzeb Bronisława Cieślaka ma bogatą historię, która sięga 1900 roku.

Jest to wyjątkowe miejsce, założone w chwili, gdy na starym cmentarzu wyczerpały się miejsca i nie było możliwości jego poszerzenia. W 1900 r. powstał więc nowy cmentarz dla mieszkańców Podgórza oraz okolicznych wsi. Zlokalizowany został na malowniczym terenie u stóp kopca Krakusa.

Mamy nadzieję, że trwająca pandemia koronawirusa nie zakłóci najbliższym Bronisława Cieślaka tego pożegnania.

Czytaj także
Przeczytaj więcej