18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Zaskakująca decyzja ws. pogrzebu Gnatowskiego. Będą DWIE uroczystości?

29.10.2020  16:28
Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego
Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego Fot: TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Serialowy Boczek z Kiepskich był wybitnym aktorem, ulubieńcem publiczności. Nic więc dziwnego, że pogrzeb Dariusza Gnatowskiego to uroczystość, w której wiele osób chce wziąć udział. Niestety, cała Polska znajduje się aktualnie w czerwonej strefie i nie ma mowy o licznym ostatnim pożegnaniu. Wymyślono jednak na to sposób. Odbędą się aż dwie uroczystości, poświęcone pamięci artysty.

Dariusz Gnatowski zmarł niespodziewanie w wieku zaledwie 59 lat. Lekarz, który był świadkiem zgonu aktora, podzielił się wstrząsającym opisem tej tragicznej sytuacji. Pomimo wysiłku licznej grupy medyków - życia artysty nie udało się uratować. Ta wiadomość wstrząsnęła wszystkimi fanami serialu Świat według Kiepskich, w którym aktor występował jako kultowy Boczek z Kiepskich.

Przyjaciele artysty wspominają go jako wielkiego człowieka, niezwykle utalentowanego. Nie tylko najbliższa rodzina, czyli pogrążone w rozpaczy żona i córka - chcą pożegnać aktora osobiście. Niestety, cała Polska znajduje się w czerwonej strefie, nie ma więc mowy o wielkiej uroczystości pogrzebowej. Są jednak inne rozwiązania, które mogą w tej sytuacji pomóc.

Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego podzielony na dwie uroczystości

Tak właśnie będzie z pogrzebem Dariusza Gnatowskiego. Zostanie on podzielony na dwie uroczystości, dzięki czemu więcej osób będzie mogło pożegnać tego wielkiego artystę, z ogromnymi, aktorskimi osiągnięciami. Teatr STU, w którym pracował Gnatowski, zamieścił właśnie informacje dotyczące uroczystości pogrzebowej.

Wynika z niej, że msza św. w intencji zmarłego odbędzie się w Bazylice Świętego Michała Archanioła - Sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława w Krakowie na Skałce, przy ul. Skałecznej 15, 30 października 2020 roku o godz. 17.00. Natomiast aktor spocznie na krakowskim cmentarzu Podgórskim we wtorek 3 listopada o godz. 12:00. Na tej drugiej uroczystości obecni będą już tylko jego najbliżsi.

Mamy nadzieję, że możliwość osobistego pożegnania, chociaż odrobinę ukoi ból tej niewyobrażalnej straty. Osiągnięć i kunsztu aktorskiego Dariusza Gnatowskiego z całą pewnością nigdy nie zapomnimy.