18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostatnie pożegnanie

Pogrzeb Franciszka Pieczki! Są szczegóły ostatniej drogi artysty

27.09.2022  09:56
Gdzie i kiedy pogrzeb Franciszka Pieczki? Rodzina nie zdecydowała się na Powązki
Gdzie i kiedy pogrzeb Franciszka Pieczki? Rodzina nie zdecydowała się na Powązki Fot: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Kiedy pogrzeb Franciszka Pieczki? Gdzie zostanie pochowany ten wspaniały, zasłużony polski aktor? Jak donosi Wirtualna Polska, a może to zaskoczyć fanów artysty, nie odwiedzimy jego grobu w Alei Zasłużonych na Powązkach!

Franciszek Pieczka nie żyje - wybitny polski aktor zmarł w piątek 23 września w wieku 94 lat. Od śmierci artysty mija już kilka dni, pojawia się więc pytanie, gdzie i kiedy odbędzie się jego pogrzeb. Jako że przez lata zachwycał widzów, a legendą kina i teatru stał się jeszcze za życia, wielu spodziewało się, że jego trumna lub urna spocznie na Powązkach. Czy tak się stanie?

Jeszcze w poniedziałek prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster informował, że będzie zabiegał, by pogrzeb Franciszka Pieczki miał charakter państwowy. Dziś już wiemy, że raczej do tego nie dojdzie. A każdy, kto miał nadzieję odwiedzać grób aktora w Alei Zasłużonych na Powązkach, musi pogodzić się ze smutną prawdą - nic z tego.

Pogrzeb Franciszka Pieczki poza Warszawą

Jak informuje rodzina Franciszka Pieczki, aktor zostanie pochowany poza Warszawą - na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie. Wcześniej w Warszawie-Falenicy odprawione zostanie nabożeństwo pogrzebowe. Uroczystości pożegnalne zaplanowano na czwartek 29 września o godzinie 12.00.

Msza święta za duszę zmarłego zostanie odprawiona dnia 29.09.2022 r. o godz. 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie

- czytamy w nekrologu Franciszka Pieczki.

Dlaczego człowiek tak zasłużony dla polskiej kultury nie spocznie na Powązkach? Może mieć to związek z wolą samego aktora i faktem, że przez wiele lat związany był z podwarszawskimi miejscowościami. Jak donosi Wirtualna Polska, w Falenicy Franciszek Pieczka mieszkał od 1951 roku.

Dookoła lasy, świeże powietrze, przyroda. Do tego sprzedający kusił ceną, niezbyt wygórowaną na tamte czasy. Nie można się było zbyt długo zastanawiać - mówił Franciszek Pieczka przed laty o kupnie domu w Falenicy.