18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatnia droga, orkiestra i policja

Pogrzeb Kamila Durczoka. Poruszająca relacja

19.11.2021  10:16
Pogrzeb Kamila Durczoka. "Super Express" relacjonuje jego pożegnanie
Pogrzeb Kamila Durczoka. "Super Express" relacjonuje jego pożegnanie Fot: KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News

Kamil Durczok nie żyje, Polska wciąż nie może otrząsnąć się po tej stracie. Tymczasem w piątek rano rozpoczął się pogrzeb Kamila Durczoka, a "Super Express" wbrew woli rodziny dokumentuje ostatnie pożegnanie kontrowersyjnego dziennikarza i publikuje zdjęcie z pogrzebu.

Gdy ogłoszono czas i miejsce pogrzebu Kamila Durczoka, potwierdzono, że pożegnanie dziennikarza ma odbyć się bez udziału mediów. Tymczasem „Super Express” na bieżąco przekazuje informacje jak wygląda pożegnanie byłego szefa „Faktów” TVN. Uroczystość rozpoczęła msza żałobna w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kostuchnie w Katowicach. Potwierdzono, że urna z prochami dziennikarza zostanie złożona w grobie, w którym kilka lat temu pochowany został jego ojciec Krystian Durczok. 

Pogrzeb Kamila Durczoka. Poruszająca relacja i pożegnanie

Jak podaje „Super Express”, na cmentarzu nad grobem, w którym spocznie Kamil Durczok, rozstawiono czerwoną altaną, która chroni przed deszczem. Przekazano również, że nad bezpieczeństwem w kościele czuwa policja. W kościele ustawiono czarno-białe zdjęcie Kamila Durczoka oraz kwiaty, a okolicę przed świątynią patroluje straż miejska.

Na nabożeństwie pojawili się m.in. Łukasz Kohut, Tomasz Konior, prezydent Katowic Marcin Krupa oraz muzyk Józef Skrzek. Gdy wnoszono urnę z prochami do kościoła, grała Górnicza Orkiestra.

Rodzina Kamila Durczoka prosiła, by media nie dokumentowały wydarzenia. Tymczasem "Super Express" zamieszcza ZDJĘCIA Z POGRZEBU DURCZOKA. My uszanujemy wolę jego rodziny i nie udostępnimy fotografii z ostatniej drogi dziennikarza.

Pada deszcz, jest pochmurno, nawet niebo smuci pożegnaniem Kamila Durczoka. W kościele trwa poruszająca msza. Na uroczystości zagra też Józef Skrzek. Rodzina przeszła z kaplicy, gdzie się modliła, do kościoła. Przeniesiona została także urna z prochami Kamila Durczoka. Wśród żałobników można zobaczyć wielu jego przyjaciół z TVN oraz przedstawicieli miasta – relacjonuje „Super Express”.

Czytaj także