18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pożegnanie Paździocha

Kotys zostanie upamiętniony. Będzie pomnik?

Wojciech Kozicki
04.02.2021  11:14
Odbył się pogrzeb Ryszarda Kotysa, ale gmina chce go upamiętnić
Odbył się pogrzeb Ryszarda Kotysa, ale gmina chce go upamiętnić Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Ryszard Kotys nie żyje, odbył się już pogrzeb w Lusowie. Gmina, w której mieszkał aktor grający Mariana Paździocha, zamierza jednak zrobić coś więcej, by uczcić jego pamięć. Będzie pomnik? A może park?

Odbył się pogrzeb Ryszarda Kotysa w Lusowie. Była to ceremonia skromna, pożegnanie w gronie kilku najbliższych osób ze względu na epidemię koronawirusa SARS-CoV-2. Pogrzeb był świecki, bez mszy i księdza. To jednak nie koniec, bo aktor zasługuje na większe pożegnanie i upamiętnienie.

Pogrzeb Ryszarda Kotysa - będzie pomnik lub park imienia Paździocha?

Aktor z pewnością nie zostanie zapomniany, o co chce zadbać gmina. „Fakt” ujawnił, że Mistrz zostanie prawdopodobnie upamiętniony w przestrzeni publicznej, co potwierdziła inspektor ds. komunikacji społecznej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne Agnieszka Rzeźnik. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób gmina go uhonoruje, być może będzie to park, chociaż internauci w komentarzach piszą, że powinna być ulica lub pomnik Paździocha.

Zazwyczaj z taką inicjatywą wychodzą różnego rodzaju stowarzyszenia, które u nas też działają, albo grupy mieszkańców. Mamy już parki, które noszą imiona naszych mieszkańców, więc nic nie stoi na przeszkodzie – powiedziała Agnieszka Rzeźnik. (Fakt)

Polsat już zapomniał o Kotysie?

Jak Mariana Paździocha upamiętni Polsat? Nie wszyscy fani serialu będą zadowoleni, ponieważ zapadła decyzja, że będą nowe odcinki „Świat według Kiepskich” i wiadomo już, czy ktoś zastąpi Ryszarda Kotysa (Marian Paździoch) i Dariusza Gnatowskiego (Arnold Boczek).

Ryszard Kotys - role, filmy i seriale

Pamiętajmy, że Ryszard Kotys to nie tylko Kiepscy i mąż Heleny, który nieustannie miał zawał. Wystąpił też w takich produkcjach jak m.in. "Erratum", "Kingsajz", "Bogowie", „Wiedźmin”, „Handlarz cudów”, „Czterej pancerni i pies”, „Sezon na leszcza”, „Dom”, ”Wilcze echa”, „Czarne stopy”, „Ballada o Januszku”, „Lalka”, „Wodzirej”, „Vabank”, „Kobieta samotna”, „Wielki szu”, „Och, Karol”, „Stawka większa niż życie” i „Rozmowy kontrolowane” i „Rękopis znaleziony w Saragossie”.

Ryszard Kotys w swojej długiej, 65-letniej karierze, wystąpił w 40 serialach, 150 filmach i licznych sztukach w 11 teatrach w całej Polsce, a w Teatrze m. Stefana Jaracza w Łodzi pracował również jako reżyser – przypomina Gazeta.pl.

Pogrzeb Mariana Paździocha i ostatnia wola [WIDEO]

Czytaj także