18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uda się?

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Ogromna zmiana planów

15.02.2021  17:53
Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego
Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego Fot: VIPHOTO/East News

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego miał być wydarzeniem smutnym nie tylko ze swej natury, ale również przez dodatkowe, przykre okoliczności. Teraz wszystko ma szansę się zmienić. Rodzina artysty zawdzięcza to wiceministrowi spraw zagranicznych Piotrowi Wawrzykowi.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego w trudnych czasach pandemii koronawirusa odbędzie się dopiero za kilka tygodni. Śmierć wspaniałego aktora bardzo mocno poruszyła Polaków. Cała sytuacja była tym bardziej przykra, że jego syn, Victor - mieszkający na co dzień w Stanach Zjednoczonych nie mógłby przybyć na ostatnie pożegnanie swojego rodzica.

Victor Kowalewski nie mógł przybyć na pogrzeb z powodu braku paszportu i znacznie utrudnionych w czasie pandemii koronawirusa kwestii organizacyjnych. Z pomocą postanowił przyjść rodzinie wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

Wie pan, to odruch serca. Sprawa nie jest jednak prosta i nie zależy tylko od Ministerstwa Spraw Zagranicznych

–  mówił dziennikarzowi "Super Expressu" Piotr Wawrzyk.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego dopiero za kilka tygodni

Wcześniej Victor Kowalewski ze smutkiem twierdził: "Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski. Na szczęście zdążyłem się z tatą pożegnać telefonicznie na kilka dni przed jego śmiercią. Nie jestem w stanie o tym mówić". Teraz sam młody Kowalewski jest ogromnie zdziwiony nagłą i hojną propozycją ministra. 

Jestem zaskoczony propozycją ministra. Już z nim rozmawiałem. Po weekendzie dam znać, co z tego wyjdzie. Pogrzeb za kilka tygodni, więc jest jeszcze czas

– mówił również w rozmowie z "Super Expressem" Victor Kowalewski.

Przypominamy, że Victor Kowalewski jest owocem związku Krzysztofa Kowalewskiego z kubańską tancerką Vivian Rodriguez. Z kolejnego małżeństwa z 30 lat od niego młodszą Agnieszką Suchorą - artysta doczekał się narodzin córki Gabrieli.

Miejmy nadzieję, że w trudnym dniu ostatniego pożegnania rodzinie faktycznie uda się być razem. Cała Polska trzyma za to kciuki najmocniej jak potrafi. Krzysztof Kowalewski na długie lata pozostanie w pamięci swoich fanów.