18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ostatnie pożegnanie

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka z państwowymi honorami. Kiedy?

07.04.2021  13:06
Krzysztof Krawczyk nie żuje. Pogrzeb artysty odbędzie się w Łodzi
Krzysztof Krawczyk nie żuje. Pogrzeb artysty odbędzie się w Łodzi Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER

Krzysztof Krawczyk zmarł piątego kwietnia w szpitalu w Łodzi. Bliscy artysty planują pogrzeb - odbędzie się już w tym tygodniu.

Tej straty nie uda się niczym wypełnić - w poniedziałek 5 kwietnia zmarł wielki polski wokalista Krzysztof Krawczyk. Kochany przez pokolenia, kilka lat temu odkryty na nowo przez młodzież, przegrał najważniejszą walkę. Teraz jego pogrążona w żałobie żona przygotowuje ukochanemu ostatnie pożegnanie.

Jak poinformował w rozmowie z Radiem ZET przyjaciel i wieloletni menadżer artysty, Andrzej Kosmala, pogrzeb Krzysztofa Krawczyka ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu, w ostatnich jego dniach.

Robimy wszystko, żeby pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbył się w tym tygodniu. Nie jest wykluczone, że w sobotę. Toczą się rozmowy

- mówi Radiu ZET Andrzej Kosmala.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka z państwowymi honorami

Wiadomo już, gdzie i kiedy dokładnie odprawione będzie nabożeństwo pogrzebowe. Ewa Krawczyk wybrała na ten cel bazylikę archikatedralną w Łodzi. Następnie trumna z ciałem wokalisty zostanie przewieziona na cmentarz. Spocznie na nekropolii w Grotnikach.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach

- przekazał w rozmowie z PAP ojciec Bernard Briks, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach.

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka będą miały charakter państwowy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze