18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poruszające pożegnanie

Pogrzeb Pawła Królikowskiego [ZDJĘCIA]

Wojciech Kozicki
05.03.2020  11:47
Pogrzeb Pawła Królikowskiego [ZDJĘCIA]
Pogrzeb Pawła Królikowskiego [ZDJĘCIA] Fot: Facebook/Polonia 24,TRICOLORS/East News

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego w szpitalu. Dzisiaj o godzinie 11:00 rozpoczął się pogrzeb aktora i trwa pożegnanie Królikowskiego w Warszawie. Do internetu trafiły już zdjęcia z pogrzebu Pawła Królikowskiego.

Trwa pogrzeb Pawła Królikowskiego. Jak podaje „Wirtualna Polska”, legendarny aktor spocznie na warszawskich Powązkach Wojskowych obok reżysera Jerzego Gruzy. Msza żałobna odbywa się w kościele seminaryjnym pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Media informują, że mszę żałobną koncelebruje kardynał Kazimierz Nycz.  Ma zostać oczytany również list od prezydenta Andrzeja Dudy. Ministerstwo Kultury na Twitterze poinformowało, że na mszy pogrzebowej pojawiły się tłumy. Przyjaciółka zmarłego aktora Joanna Kurowska odczytała  "Czytanie z Księgi Mądrości". 

Andrzej Duda przekazał order żonie zmarłego, Małgorzacie Ostrowskiej-Królikowskiej podczas uroczystości pogrzebowych, które odbywają się w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Warszawie.
podaje radiozet.pl.
Dziękuje za przybycie tak liczne. Tato wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Panu Bóg powierzył ci tam najpiękniejsza z ról. Dziękuje w imieniu Twoich rodziców dziadka Janka i Jadzi, że dałeś im wiele powodów do domu. Sam doczekałeś się wnuka i zostaniesz ogółem Józka, kiedy dowie się, kim byłeś. Naszym bohaterem będziesz na zawsze - powiedział syn aktora Antonii Królikowski.

Paweł Królikowski zaczął chorować w 2015 roku, gdy zdiagnozowano u niego tętniaka mózgu. W grudniu 2019 roku 58-letni aktor trafił do szpitala i pojawiły się informacje o komplikacjach i infekcji po operacji.

Czytaj także