18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Precedens!

Polska WYGRA EUROWIZJĘ?! Krystian Ochman faworytem

10.05.2022  16:37
Krystian Ochman wygra Eurowizję?!
Krystian Ochman wygra Eurowizję?! Fot: Wojciech Olkusnik/East News

Eurowizja nigdy nie była dla Polaków łaskawa. Tym razem jednak fortuna może się do nas uśmiechnąć, a utalentowany Krystian Ochman ma szansę wygrać konkurs. Po hańbie, jaką zafundował nam rok temu Rafał Brzozowski, taki zwrot akcji bardzo cieszy.

Eurowizja nie jest dla nas najłaskawszym konkursem. Tylko kilku wokalistów naszej narodowości przebiło się na wyższe miejsce, niż szary koniec. Mimo to, Polacy kochają Eurowizję i zawsze trzymają kciuki za naszego reprezentanta.

W tym roku nasz eurowizyjny los ma szansę się odmienić. Do Turynu, w którym odbywa się konkurs, poleciał bowiem Krystian Ochman, który cieszy się naprawdę dobrą opinią. Specjaliści widzą w nim nawet czarnego konia Eurowizji 2022. 

Tym samym wiele wskazuje na to, że Polska ma w tym roku całkiem spore szansę na zdobycie wysokiego miejsca. Bukmacherzy również całkiem mocno wierzą w Krystiana Ochmana, co możemy przyjąć za dobry znak.

Krystian Ochman wygra Eurowizję?!

Czy Krystian Ochman ma szansę wygrać Eurowizję 2022? Otóż wszystko może się wydarzyć! Konkurs zaczyna się dziś, pierwszym półfinałem. 12.05 w półfinale wystąpi Ochman, a jeśli przejdzie dalej, to 14.05 będzie miał szansę na wygraną w konkursie.

W przewidywaniach bukmacherów na stronie eurovisionworld.com, bezkonkurencyjny kandydatem na zdobycie pierwszego miejsca jest zespół Kalush Orchestra reprezentujący Ukrainę. Formacja ma aż 49 proc. szans na wygraną. Kolejne miejsce na podium zajmują Włochy (Mahmood & Blanco) z 13 proc. oraz Wielka Brytania (Sam Ryder) z dziewięcioma proc. szans na zdobycie pierwszego miejsca.

Polski kandydat zajmuje siódme miejsce, mając przy tym dwa proc. szans na wygraną. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę z największą szansą na podium:

  1. Ukraina - Kalush Orchestra (49 proc.)
  2. Włochy - Mahmood & Blanco - Brividi (13 proc.)
  3. Wielka Brytania - Sam Ryder - Space Man (dziewięć proc.)
  4. Szwecja - Cornelia Jakobs - Hold Me Closer (osiem proc.)
  5. Hiszpania - Chanel - SloMo (cztery proc.)
  6. Grecja - Amanda Tenfjord - Die Together (dwa proc.)
  7. Polska - Krystian Ochman - River (dwa proc.)
  8. Norwegia - Subwoolfer - Give That Wolf a Banana (jeden proc.)
  9. Holandia - S10 - De Diepte (jeden proc.)
  10. Serbia Konstrakta - In Corpore Sano (jeden proc.)

Chociaż raz ktoś widzi nas w pierwszej dziesiątce. Wierzycie w Krystiana i trzymacie za niego kciuki? My zdecydowanie tak!