18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Polski teatr płacze

Nie żyje aktorka z "Na Wspólnej". To koniec

Wojciech Kozicki
14.02.2020  12:42
Aktorka teatralna Ewa Greś nie żyje - polski teatr w żałobie
Aktorka teatralna Ewa Greś nie żyje - polski teatr w żałobie Fot: Pixabay

Polski teatr w żałobie. Potwierdzono, że nie żyje młoda i piękna polska aktorka Ewa Greś, której miejscem pracy od wielu lat był Teatr Żydowski. Artystka pojawiała się także na ekranie, m.in. w serialu „Na Wspólnej”.

Ewa Greś nie żyje. Jak podaje „Super Express”, 45-letnia aktorka odeszła 10 lutego. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza i Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku występowała w takich sztukach jak m.in. „Mieszczanin szlachcicem”, „Moralność Pani Dulskiej”, „Rodziny, których nie ma, czyli Anonimowi Żydzi Polscy”. Oraz „Śluby Panieńskie”.

Ewa Greś w latach 2002-03 występowała w Teatrze im. Witkiewicza w Zakopanem. W latach 2003-2007 aktorka Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie, od 2007 roku Teatru Żydowskiego w Warszawie – informuje filmpolski.pl.

Filmweb.pl przypomina, że w 2003 roku na ekranie można ją było zobaczyć w serialu „Na Wspólnej” jako pielęgniarkę oraz w filmie „Raport” (2001 rok)

Ewo, dziękujemy Ci za piękne role, będzie nam Ciebie brakowało - żegnają aktorkę Dyrekcja i zespół Teatru Żydowskiego.

Serce mi krwawi. Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego - Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. Że tęsknię za jej Sophie Tucker z niezwykłego spektaklu "One same". Zdarzało nam sęe długo rozmawiać. O życiu, o teatrze. Nawet gdy pojawiała się na scenie nieco rzadziej, podsyłała mi informacje o ciekawych wydarzeniach, o tekstach, które powinienem przeczytać. Mówiła zawsze: Panie Chochliku... Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata... Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest – napisał Chochlik Kulturalny na Facebooku

Ewa Greś - WIDEO:

Czytaj także
Przeczytaj więcej