18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Czas, którego nie mam"

Polski muzyk ma raka. Prosi o pomoc

Wojciech Kozicki
03.07.2022  14:11
Polski muzyk Michał Kowal ma raka. Prosi o pomoc
Polski muzyk Michał Kowal ma raka. Prosi o pomoc Fot: BSIP/East News - zdjęcie ilustracyjne

Słynny polski metalowy perkusista Michał Kowal prosi fanów o pomoc w leczeniu. Zachorował na złośliwy nowotwór tarczycy. Zwrócił się do fanów i wsparcie finansowe leczenia raka.

Perkusista Michał Kowal, znany jako DQ, to legenda polskiej sceny metalowej. Udzielał się w wielu projektach i zespołach. Bębnił w takich formacjach jak m.in. Blaze of Perdition („The Harrowing of Hearts”), Thy Worshiper („Zabobony”), Popiół, Arkony, Mord'A'Stigmata i Morowe. Jego kariera muzyczna została brutalnie przerwana przez chorobę. Zachorował na raka.

Perkusista Michał Kowal ma raka. Prosi o pomoc

U Michała Kowala na początku 2022 roku został zdiagnozowany nowotwór złośliwy tarczycy z przerzutami. Muzyk przeszedł operację usunięcia tarczycy i węzłów chłonnych po prawej stronie szyi. Niestety, lekarze już zdiagnozowali kolejne tkanki zajęte przez nowotwór.

Michał Kowal otwarcie przyznaje, że potrzebuje wsparcia finansowego, by walczyć z rakiem. Co gorsza, lekarze terminy kolejnych zabiegów mogą wyznaczyć dopiero za dwa lata. Muzyk utworzył więc internetową zbiórkę, której celem jest zebranie 30 tysięcy złotych. Jeśli chcecie pomóc artyście w walce z chorobą, link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Przychodnie, lekarze, szpitale, operacja wszystko to wykluczyło mnie z życia zawodowego, odebrało źródło dochodów i szanse na realizację wielu planów w tym również tych związanych z moją muzyczną przygodą. Wszyscy wiemy, jak istotny jest czas w przebiegu choroby nowotworowej, tym bardziej jeśli chodzi o nowotwór złośliwy. Jest to czas, którego nie mam. Jedynym wyjściem i szansą dla mnie jest leczenie prywatne. Wiąże się to niestety z kosztami znacznie przewyższającymi moje możliwości finansowe - koszty operacji, wizyty lekarskie, dojazdy, leki, dieta. Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek przyjdzie mi prosić o pomoc w takiej formie. Jednak zdałem sobie sprawę z tego, że bez Waszej pomocy nie będzie już o co walczyć. Wasze wsparcie pomoże mi w zakończeniu planowanego leczenia wstępnego oraz da szansę na pełne wyzdrowienie - napisał Michał Kowal.

logo Tu się dzieje