18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niezłe sumki

Praca w TVP popłaca? Wyciekło, ile płacą pracownikom

13.07.2021  17:29
Praca w TVP popłaca? Wyciekło, ile płacą pracownikom
Praca w TVP popłaca? Wyciekło, ile płacą pracownikom Fot: Kamil Piklikiewicz/East News

Pracownicy TVP opływają w luksusy? Jacek Kurski płaci ludziom kokosy i dlatego są wierni? Tak i nie. Wyciekły zarobki w Telewizji Publicznej.

Co sprawia, że ludzie chcą pracować w TVP? Szepce się po kątach, że Jacek Kurski sowicie wynagradza swoich zaufanych ludzi, a największe gwiazdy, jak Danuta Holecka czy Ida Nowakowska opływają złotem.

Teraz na jaw wyszło, jakie pieniądze TVP wydała na wynagrodzenia swoich pracowników w 2020 roku. Kwoty mogą przyprawić o zawroty głowy, lepiej więc czytać na siedząco.

Praca w TVP się opłaca?

Jak udało się ustalić serwisowi Wirtualne Media, w 2020 roku w TVP wydano łącznie na wynagrodzenia 545,19 mln złotych! Tylko na pensje zarządu przeznaczono przy tym 2,17 milionów.

Nie wiemy niestety, ile dokładnie zarabia sam Jacek Kurski, jakie są świadczenia wypłacane gwiazdom, a jakie szarym pracownikom. Wiadomo za to, że średnia pensja w TVP wynosi 9 832 złote.

W 2020 roku znacznie wzrosły przychody spółki – do 3,04 miliardów złotych, z czego 1,71 mld Telewizja Polska otrzymała z rekompensaty abonamentowej od rządu, a 331,4 mln z wpłat abonentów.