18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szczere wyznanie

Problemy zdrowotne Marcina Prokopa. "To trwało miesiącami"

31.03.2022  17:39
Marcin Prokop mówi o problemach zdrowotnych
Marcin Prokop mówi o problemach zdrowotnych Fot: KAMIL PIKLIKIEWICZ/EAST NEWS

Marcin Prokop chętnie udziela się w Internecie oraz dzieli się historiami z codziennego życia. Pewnych tematów woli jednak nie poruszać. Ostatnio gwiazdor TVN zdradził, że od dłuższego czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Marcin Prokop to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy TVN-u. Gwiazdor "Mam talent", "Lego Masters" czy "Dzień Dobry TVN" dzięki dystansowi do siebie oraz wyjątkowemu poczuciu humoru podbił serca milinów widzów. Mało kto jednak wie, że lubiany prezenter zmaga się też z poważnymi problemami.

Prokop cierpi na bezsenność

44-latek w rozmowie z "Żurnalistą" ujawnił, że od dawna zmaga się z problemami z zasypianiem, które po pewnym czasie doprowadziły do bezsenności.

Przez pewien czas miałem dość poważny problem ze snem i wiem, jak bardzo jest to komfortowe, móc przespać we własnym łóżku 8 godzin, albo nawet 6. Były takie momenty, że spałem po 2 i to trwało miesiącami, więc jak we fraszce Kochanowskiego: „Zdrowie doceniasz dopiero w momencie, kiedy się zepsuje”. Sen doceniasz również w momencie, kiedy patrzysz w sufit przez wiele godzin i nie możesz odpłynąć - opowiadał artysta.

Gwiazdor TVN-u przyznaje, że uwielbia spać, ale czasem zdarza się, że nie potrafi tego zrobić. Jak podkreśla, od dłuższego czasu stara się pracować nad jakością snu, by zapewnić sobie optymalną regenerację.

Moja łóżkowa obsesja ma związek z tym że jestem bardzo wrażliwy na jakość snu. Im jestem starszy, tym bardziej. Miewam też epizody poważnej bezsenności, którą leczę. Dlatego staram się optymalizować sen i świadomie wybieram miejsca, w których zatrzymuję się na noc. Czasami nawet wożę ze sobą własną poduszkę - mówił dziennikarz.

Dużą przeszkodę w wypoczynku stanowiły też hotelowe łóżka, które zazwyczaj nie są przystosowane do wzrostu dziennikarza. Teraz, jak dodaje, "rezerwując hotel, zawsze stara się maksymalnie dużo dowiedzieć na temat parametrów łóżka". Trzymamy kciuki, by problem bezsenności został całkowicie pokonany!

Czytaj także