18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mało kto o tym wie

Prywatne przeżycia Ryszarda Kotysa. Nieznane fakty o Paździochu

02.06.2022  17:45
Ryszard Kotys był prywatnie bardzo szczęśliwy
Ryszard Kotys był prywatnie bardzo szczęśliwy Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Ryszard Kotys był kultowym panem Paździochem z serialu Świat według Kiepskich. Niestety, kiedy zmarł, fani pogrążyli się w rozpaczy. Dopiero z perspektywy czasu można aktora wspominać bez łez w oczach, a jest o czym mówić!

Ryszard Kotys na zawsze pozostaje w pamieci swoich fanów. Świat według Kiepskich stracił już niejedną z wielkich gwiazd swojej obsady - przez pandemię koronawirusa zmarł bowiem m.in. Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka. 

Duży smutek ogarnął ekipę kultowego serialu Polsatu. Być może pokłosie tych tragedii wpłynęło na to, że serial po wielu latach na antenie telewizji Polsat właśnie przestaje być emitowany.

Ryszard Kotys był prywatnie bardzo szczęśliwy

Tymczasem pozostaje nam wspominać tych, którzy wynieśli ten serial na wyżyny popularności. Ryszard Kotys, chociaż od wielu lat męczyły go dolegliwości fizyczne, na brak szczęścia osobistego nie mógł narzekać. 

Aktor pozostawał w szczęśliwym związku ze swoją drugą żona. Natomiast jego pierwszą małżonką była Barbara Wojtkowska, scenografka "Świata według Kiepskich". Owocem ich miłości był urodzony w 1956 roku syn Piotr. Mężczyzna nie poszedł w ślady ojca i nie odkrył w sobie artystycznej żyłki. Natomiast udało mu się spełnić swoje wielkie marzenie i został kapitanem żeglugi wielkiej.

Po rozwodzie Ryszard Kotys związał się z kobietą młodszą od niego o 26 lat. Aktorka Kamila Sammler również urodziła mu syna. Druga pociecha serialowego Mariana Paździocha przyszła na świat w roku 1987. Eryk Kotys również nie poszedł w ślady rodziców i nie zajął się aktorstwem. Zamiast tego i tak związał swoje życie ze sztuką.

Eryk nie został aktorem, ale okazało się, że ma bardzo duże zdolności aktorskie. Myśmy go nigdy nie wprowadzali do teatru, ale teraz będzie pracował przy monodramie Kamili, gdzie zajmie się stroną muzyczną

– mówił sam Ryszard Kotys w 2017 roku w wywiadzie dla "Expressu Ilustrowanego".

Niestety, 88-letni aktor pożegnał się z życiem, a powodem jego śmierci również był najprawdopodobniej koronawirus - jak stwierdziła partnerująca mu w serialu "Świat według Kiepskich" Renata Pałys. 

Czytaj także