18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyrok dla bestii

R. Kelly skazany. Potworna lista przestępstw

Wojciech Kozicki
30.06.2022  09:06
R. Kelly skazany. Potworna lista przestępstw i długi wyrok
R. Kelly skazany. Potworna lista przestępstw i długi wyrok Fot: E. JASON WAMBSGANS/AFP/East News

R. Kelly skazany – usłyszał wyrok! „I belive I can fly” będzie mógł śpiewać już tylko w więzieniu. I raczej będzie tam długo i cienko śpiewał, bo sąd w Nowym Jorku skazał go na 30 lat odsiadki. Lista zarzutów była porażająca. Gwiazdor muzyki pop okazał się potwornym przestępcą!

Piosenkarz R. Kelly skazany. Kiedyś zarzucano mu wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewczyn, ale okazało się, że jego lista grzechów jest znacznie dłuższa. Usłyszał aż dziewięć zarzutów, które związane były m.in. z handlem ludźmi, porwaniami, wykorzystywaniem seksualnym nieletnich, czy nakłanianiem do prostytucji. Chociaż 55-letni gwiazdor nie przyznał się do winy, to w środę 29 czerwca Sąd Federalny na nowojorskim Brooklynie skazał go na 30 lat więzienia. Dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy dolarów.

R. Kelly skazany. Wyrok i długa lista przestępstw

R. Kelly (tak naprawdę Robert Sylvester Kelly) przebywa w więzieniu już od 2019 roku, czekając na proces. Trzy razy ubiegał się o wyjście zza krat w zamian za kaucję, ale sąd był bezlitosny. Obrońcy piosenkarza domagali się dla niego łagodnej kary (10 lat więzienia) ze względu na „trudne doświadczenia w dzieciństwie”, gdy był maltretowany i wykorzystywany seksualnie. Prokuratura domagała się 25 lat więzienia dla artysty.

Sędzia Ann Donnelly podczas ogłaszania wyroku powiedziała, że piosenkarz wykorzystywał pozycję i wpływy sprzed 20 lat, aby zmuszać kobiety i dzieci do "niedających się opisać rzeczy i zarażając je nieuleczalnymi chorobami". Uznano również, że w latach 90. sfałszował dokumenty 15-letniej wówczas piosenkarki Aaliyah tak, aby móc się z nią ożenić. Handel kobietami miał prowadzić w 1994 roku.

W 2008 roku oskarżono go o posiadanie dziecięcej pornografii, ale został uniewinniony. W serialu dokumentalnym "Surviving R. Kelly" ujawniono, że więził dziesiątki kobiet i miał nawet molestować chłopców.

O podejrzeniach wobec R. Kelly'ego było głośno już w latach 90., m.in. za sprawą "związku" z nieletnią wtedy Aaliyah. Kelly załatwił dziewczynie fałszywy dowód osobisty, którym zaświadczył, że ma ona nie 15, ale 18 lat. Gwiazdor był przekonany, że Aaliyah zaszła z nim w ciążę. Chciał ją poślubić, aby uniknąć odpowiedzialności za seks z nastolatką (jako jego żona nie musiałaby zeznawać na jego niekorzyść w sądzie) – przypomina Gazeta.pl.

To może nie być ostatni skazujący wyrok dla piosenkarza. Przeciwko Kelly’emu  toczą się postępowania w trzech innych sprawach.

R. Kelly - I Believe I Can Fly

R. Kelly skazany [WIDEO]