18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wygrał sam ze sobą

Decyzja! Kurski nowym prezesem TVP

10.06.2021  15:47
Rada Mediów Narodowych: Kurski nowym prezesem TVP, zapadła decyzja
Rada Mediów Narodowych: Kurski nowym prezesem TVP, zapadła decyzja Fot: MAREK LASYK/REPORTER/East News

Kadencja Jacka Kurskiego jako prezesa TVP skończyła się i… zaczęła od nowa. Właśnie ogłoszono, że został prezesem Telewizji Polskiej na kolejną kadencję. Czy to dobry wybór Rady Mediów Narodowych?

Jacek Kurski został prezesem TVP na kolejną czteroletnią kadencję. Polityk przyznał, że jest to dla niego komplement i ujawnił jakim będzie prezesem w nowej kadencji. Czy Zenek Martyniuk będzie na topie przez kolejne cztery lata?

Kurski jako prezes TVP - NOWA KADENCJA

Jak podaje Pudelek, był jednym zgłoszonym kandydatem zgłoszonym do roli prezesa TVP. Został wybrany stosunkiem głosów 3:2, a poparcia udzieliły mu osoby reprezentujące Prawo i Sprawiedliwość. Kurski skomentował swój sukces w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Telewizja Polska to niezwykle ważna instytucja, moje największe wyzwanie w życiu. Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności, polaryzacji, napięć, a także problemów systemowych, udaje się skutecznie realizować misję, a przede wszystkim łączyć ją z oglądalnością. Najkrócej mówiąc: to jest właśnie przepisem na sukces. Trzeba robić słuszne rzeczy, które w dodatku jeszcze będą oglądane  - powiedział Jacek Kurski. (Wirtualne Media)

Kurski wymienił przy okazji swoje sukcesy w fotelu prezesa TVP. Twórczość Krzysztofa Krawczyka, Boże Ciało, mecze reprezentacji narodowej – te wszystkie „wspólnotowe audycje” dostaliście dzięki prezesowi! Zapewnia też, że  jego praca jest misyjna, buduje wspólnotę, a Telewizja Polska pod jego kierownictwem „trzyma rękę na pulsie emocji narodu i wspólnoty”.

Kto, jeśli nie telewizja publiczna, która ma środki, ma pomysł, ma determinację i poczucie empatii wspólnotowej - zrobiłby koncert w 40-lecie próby zamachu na Papieża? Z kolei 18 maja świętowaliśmy 101. rocznicę urodzin Papieża Polaka. 26 maja był znakomity koncert live na Dzień Matki, nikt poza nami nie wpadł na ten pomysł – spija sam sobie z dzióbka Jacek Kurski. (Wirtualne Media)