18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie występ roku?

Rafał Brzozowski znowu na Eurowizji?! Fani w szoku

10.02.2022  10:10
Rafał Brzozowski na koncercie związanym z Eurowizją
Rafał Brzozowski na koncercie związanym z Eurowizją Fot: HOLLANDSE HOOGTE/East News

Ulubieniec Jacka Kurskiego i TVP, niekoniecznie większej części publiczności w Polsce, znowu wystąpi na Eurowizji? Czy konkurs po raz kolejny nas zaskoczy?

Rafał Brzozowski znowu wystąpi na Eurowizji. Te wieści wstrząsnęły dziś całą Polską, ale jak się okazuje, ulubieniec Jacka Kurskiego nie pojedzie ponownie reprezentować nas w konkursie. Reprezentant tegoroczny wciąż nie jest znany.

Rafał Brzozowski w ubiegłym roku dumnie reprezentował nas w półfinałach Eurowizji, z których równie dumnie nie wyszedł. Piosenkarz w tym roku znowu przewinie się w konkursie, ale na szczęście tylko w preselekcjach, jako wspomnienie ostatnich... sukcesów?

Rafał Brzozowski na koncercie związanym z Eurowizją

Koncert, w którego czasie zostanie wybrany reprezentant Polski na konkursie piosenki Eurowizji 2022 roku, odbędzie się 19 lutego 2022 roku. Oczywiście, transmitowany będzie na antenie TVP.

Poniżej przedstawiamy aktualnych kandydatów do wyjazdu na Eurowizję, wraz z tytułami utworów, które będą przez nich prezentowane.

  • Ania Byrcyn – „Dokąd”,
  • Daria – „Paranoia”,
  • Emilia Dębska (Mila) – „All I Need”,
  • Karolina Lizer – „Czysta woda”,
  • Karolina Stanisławczyk & Chica Toro – „Move”,
  • Krystian Ochman – „River”,
  • Kuba Szmajkowski – „Lovesick”,
  • Lidia Kopania – „Why Does It Hurt”,
  • Siostry Szlachta – „Drogowskazy”,
  • Unmute – „Głośniej niż decybele”.

Wieczór ten uświetnią również inni artyści, którzy w jakikolwiek sposób byli na przestrzeni lat związani z konkursem piosenki Eurowizji. TVP zaprosiło m.in. wielkie eurowizyjne gwiazdy – Ell & Nikki z Azerbejdżanu, którzy w 2011 roku wygrali konkurs z utworem „Running Scared”.

Poza tym możemy liczyć na liczną grupę naszych narodowych gwiazd. To właśnie wśród nich znalazł się Brzozowski. Gwiazdami wieczoru będą również Justyna Steczkowska (Eurowizja 1995), zespół Blue Cafe (Eurowizja 2004), Viki Gabor (Eurowizja Junior 2019), Sara James (Eurowizja Junior 2021), Kasia Moś (Eurowizja 2017) oraz ostatni reprezentant Polski na „dorosłej” Eurowizji, czyli właśnie Rafał Brzozowski (Eurowizja 2021). 

Nie możecie się doczekać tych emocji? Czy w tym roku będziemy mieli jakieś szanse na, chociażby wyjście z półfinałów? Wszystko okaże się wkrótce.