18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Urwał mu się film?

Reżyser Xawery Ż. ma zarzuty! Prowadził naćpany!

21.02.2022  15:48
Reżyser Xawery Ż. ma zarzuty! Naćpany prowadził samochód
Reżyser Xawery Ż. ma zarzuty! Naćpany prowadził samochód Fot: Jakub Kaminski/East News

Jeden z najlepszych polskich reżyserów w historii polskiej kinematografii usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków. Co więcej, Xawery Ż. w październiku ubiegłego roku został zatrzymany za jazdę po kokainie! Czy sądy wydadzą surowy wyrok? A może to kolejny celebryta, który wymiga się od kary?

Najpierw Mata, a teraz Xawery Ż.! Wybitny polski reżyser kilka miesięcy temu został zatrzymany, gdy prowadził samochód pod wpływem kokainy. Miał też przy sobie marihuanę. Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Katarzyna Skrzeczkowska w poniedziałek 21 lutego potwierdziła, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe w Warszawie skierowała w dniu 17 lutego 2022r. akt oskarżenia przeciwko Xaweremu Ż." Zarzuca mu się popełnienie czynu z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czyli osiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych.

Reżyser jechał po narkotykach. Xawery Ż. do więzienia?

Prokuratura potwierdza, że 14 października 2021 roku o godz. 4.50 policjanci w Warszawie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Subaru. Za kierownicą siedział znany reżyser Xawery Ż. Przeprowadzono przeszukanie i znaleziono "folię z zawartością suszu roślinnego". Artysta zachowywał się podejrzanie, więc przeprowadzono test na obecność narkotyków.

Wykonane w toku postępowanie opinie potwierdziły, że substancja, którą posiadał Xawery Ż. w ilości 0,975 g netto, jest to ziele konopi innych niż włókniste. Ponadto kierowca w momencie prowadzenia pojazdu posiadał w organizmie substancję psychotropową i środek odurzający w postaci kokainy, co miało wpływ na zaburzenie jego sprawności psychomotorycznych – informuje Katarzyna Skrzeczkowska. (Polsat News)

Spokojnie, panie reżyserze. Sądy w Polsce uwielbiają odurzonych celebrytów za kółkiem, więc z pewnością kara będzie symboliczna, albo żadna.

Wirtualna Polska przypomina jednak, że Xawery Ż. przed laty brał udział w tragicznym wypadku samochodowym. Wówczas zginęła jego 20-letnia partnerka i córka legendy polskiego kina Barbary Brylskiej -  Barbara Kosmal.

Data 15 maja 1993 r. na zawsze zostanie w jego pamięci. To wtedy doszło do wypadku, w którym zginęła jego ówczesna dziewczyna Barbara Kosmal. To młody Xawery Ż. siedział za kierownicą i stracił panowanie nad autem, uderzając w drzewo - przypomina portal gwiazdy.wp.pl.

Xawery Ż. wyreżyserował:

 • 2020: W domu (tylko odc.6 ,,Koronaświrusy")(serial dostępny na HBO GO)
 • 2019: Mowa ptaków
 • 2017: Diagnoza – reżyseria 1. serii
 • 2014: Prawo Agaty – reżyseria (odc. 73–78, 80)
 • 2012: Krew z krwi
 • 2011: Aida
 • 2010: Tancerze – reżyseria pod pseud. Marcin Konopp (odc. 21-30)
 • 2009: Wojna polsko-ruska – reżyseria i scenariusz
 • 2008: Tysiąc zakazanych krzaków – zdjęcia i scenariusz
 • 2008: Pitbull – reżyseria (dwa odcinki trzeciej serii)
 • 2006: Chaos – reżyseria i scenariusz
 • 2000: Bellissima – II reżyser