18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

popłynął

Robert Gawliński ostro je*ie PiS: CH*J MNIE STRZELA

26.09.2022  13:27
Robert Gawliński zapomniał używać cenzuralnych słów, oceniając rzady PiS
Robert Gawliński zapomniał używać cenzuralnych słów, oceniając rzady PiS Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Robert Gawliński ani myśli uzywać cenzuralnych słów, gdy ocenia pracę partii rządzącej. PiS i konserwatystów nazywa czule "idiotami".

Robert Gawliński to muzyk o bardzo charakterystycznym głosie, autor wielu przebojów, które od lat rozgrzewają Polaków, ale też człowiek o dość ciętym języku i bardzo sprecyzowanych poglądach. Gwiazdor udzielił właśnie odważnego wywiadu serwisowi NaTemat, a w nim w bardzo niekulturalnych słowach ocenił rządy PiS i działania środowisk konserwatywnych.

Gawliński okazał się nie tylko przeciwnikiem partii rządzącej, ale też odważnym krytykiem kościoła i feministą. Nie krył, że bardzo leży mu na sercu dobro kobiet, a osoby odbierające paniom prawo do samodecydowania nazwał... idiotami.

Robert Gawliński ostro krytykuje PiS

W ostatnich latach w Polsce niezwykłą popularność zyskało dość obrazowe i ostre hasło "je*ać PiS". Do osób publicznie i ostro to czyniących, dołączył właśnie Robert Gawliński. Wokalista orzekł, że... "ch*j go strzela", gdy patrzy na to, co Jarosław Kaczyński i spółka wyprawiają w Polsce.

Gdy patrzę na PiS, na całą tę prawicową załogę i to ich myślenie, to ch*j mnie strzela!

- powiedział ostro piosenkarz w rozmowie z serwisem.

Wokalista skupił się przy tym właśnie na prawach kobiet, w tym aborcji i nierównych płacach. - Nie może tak być, że jakaś średniowieczna doktryna zabrania kobietom żyć tak, jak chcą. One nie są w klasztorze, nie są własnością mężczyzn - ocenił.

Gawliński o prawicy: idioci

- Moralność ma wiele aspektów, ale mówienie kobietom, czy mają prawo do aborcji, czy nie, jest już bezczelne. Zwykłe chamstwo. Tak to się może zachowywać jakiś prymitywny osobnik, który nigdy nie miał dostępu do oświaty, książek, szkoły, a nie polityk czy profesor. Co ich to obchodzi? Po co oni sobie tym d*upę zawracają? Jak ktoś ma taki światopogląd, to znaczy, że jest idiotą - powiedział Robert Gawliński, nie gryząc się w język.

Fakt, że kobiety ciągle zarabiają często dużo mniej na tych samych stanowiskach, niż mężczyźni, porównał zaś do rasizmu sprzed lat i niesprawiedliwego, poniżającego traktowania osób ciemnoskórych. Na koniec Robert Gawliński wyraził nadzieję, że wkrótce nadejdzie kres rządów Prawa i Sprawiedliwości i całej konserwatywnej prawicy, a wtedy w kraju zapanuje normalność. - Może ktoś się wreszcie zajmie gospodarką, ekonomią, a nie naszym seksem? - marzy w wywiadzie gwiazdor.