trafi do bra... pudła?

Lewy pójdzie siedzieć? WIELOMILIONOWE MALWERSACJE FINANSOWE

18.09.2020  20:46
Robert Lewandowski oskarżony o wielomilionowe malwersacje finansowe
Robert Lewandowski oskarżony o wielomilionowe malwersacje finansowe Fot: FRANCK FIFE/AFP/East News

Były menadżer Roberta Lewandowskiego oskarża piłkarza o malwersacje finansowe i żąda od niego 40 milionów złotych odszkodowania! Sportowcem-gwiazdorem już zajęła się skarbówka.

Kim jest Robert Lewandowski, wiedzą wszyscy. Jeśli ktoś nie zna go z boiska, na sto procent widział jego twarz w reklamie coca-coli, telefonu, maszynki do golenia albo samochodu. Lewy poza zarabianiem na piłce nożnej łapie bowiem co może i trzepie kasę na reklamach - zareklamuje WSZYSTKO.

Teraz okazuje się, że żądny pieniędzy i przedsiębiorczy Robert Lewandowski może być niezłym ziółkiem. Wokół sportowca rozpętała się wielka afera, a w Niemczech aż huczy. Lewy ma poważne problemy z prawem!

Robert Lewandowski i malwersacje finansowe? Cezary Kucharski oskarża

Za Roberta Lewandowskiego wziął się właśnie jego były współpracownik, menadżer Cezary Kucharski. Mężczyzna wytoczył potężne działa przeciw piłkarzowi. Twierdzi, że Robert i jego żona Anna połasili się na firmowe pieniądze i nielegalnie przelewali je na swoje prywatne, polskie konta!

Cezary Kucharski wystosował proces cywilny przeciw firmie RL Management, z którą współpracował. Poza nielegalnymi przelewami ujawnia kolejne szokujące informacje. Twierdzi, że Lewandowscy za firmowe pieniądze urządzali sobie wycieczki odrzutowcami, jeździli na luksusowe wakacje i kupowali drogie gadżety. Ponadto Anna Lewandowska miała otrzymać od RL Management gigantyczną pożyczkę w kwocie 10 mln złotych, a pieniędzy nigdy nie zwróciła. Co więcej - pieniądze z firmowych rozliczeń niespodziewanie zniknęły.

Wszystkie poczynania Roberta Lewandowskiego miały dziać się oczywiście poza wiedzą niemieckiej skarbówki, która teraz wzięła sportowca w obroty.

Robert Lewandowski winny? Jest oświadczenie

Tymczasem rzeczniczka Roberta Lewandowskiego już przekonuje, że piłkarz jest czysty, tak samo jego żona i firma. Skąd więc tak szokujące oskarżenia? Jej zdaniem są wyssane z palca - Cezary Kucharski nie może pogodzić się z utratą pracy - twierdzi Monika Bondarowicz.

Wszelkie rozliczenia podatkowe zarówno osobiste, jak i spółek Roberta Lewandowskiego prowadzone są zawsze zgodnie z prawem. Prawidłowością rozliczeń w Niemczech zajmuje się licencjonowany, niemiecki doradca podatkowy [...] wszelką dokumentację księgową i podatkową przedstawimy sądowi. - napisała w oświadczeniu.

Rzeczniczka Roberta Lewandowskiego twierdzi, że Cezary Kucharski próbuje wyłudzić pieniądze od sportowca. A kwota - przyznajemy - zwala z nóg. Były menadżer piłkarza żąda zadośćuczynienia w kwocie blisko 40 milionów złotych!

Czytaj także