18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie owija w bawełnę

Makłowicz krytykuje aferę szczepionkową. "To jest tak polskie"

Bartłomiej Ciepielewski
05.01.2021  16:53
Robert Makłowicz ujawnił kiedy się zaszczepi
Robert Makłowicz ujawnił kiedy się zaszczepi Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Robert Makłowicz został ambasadorem akcji zachęcającej do szczepień przeciw COVID-19. Słynny kucharz skomentował ostatnią aferę szczepionkową oraz wyznał, kiedy się zaszczepi.

Kucharz i historyk Robert Makłowicz poinformował, że został ambasadorem akcji informacyjnej "COVID zabija — zaszczep się". Będzie on zachęcał Polaków do przyjęcia szczepionki przeciw koronawirusowi.

Uważam, że trzeba ludzi namawiać na to, aby się szczepić. Jako ambasador zachęcam ludzi do tego. Nie byłem jeszcze szczepiony i czekam cierpliwie na swoją kolej, jednak mam nadzieję, że nie będzie to za dwa lata. Najpierw się szczepi lekarzy i pielęgniarki, a potem osoby w podeszłym wieku, wtedy to ma jakiś sens - poinformował celebryta.

Makłowicz zasugerował, że jeśli w Polsce czas oczekiwania na szczepienie będzie się stale wydłużał, zaszczepi się za granicą.

Robert Makłowicz komentuje aferę szczepionkową

Po ujawnieniu szczegółów afery szczepionkowej w mediach wybuchła burza. Na gwiazdy związane z teatrem i telewizją wylała się ogromna fala hejtu. Do sprawy odniósł się Robert Makłowicz, który przyznał, że celebryci mogli zostać oszukani.

Ta afera jest jakaś irracjonalna moim zdaniem, to jest tak "polskie", tak straszliwie polskie. Ja bym się nie wepchał bez kolejki nikomu, ale czy my wiemy, czy oni się wepchali, czy ktoś powiedział "są szczepionki, mogą się zmarnować, zaszczepcie się" no nie wiemy jak to było dokładnie. Wiemy na pewno, że nie było żadnej akcji promocyjnej, bo gdyby była to przynajmniej byłoby zdjęcie, jak ich szczepią – skomentował Makłowicz.

Jedną z głównych ofiar afery była Krystyna Janda. Jak przyznała, wylała się na nią ogromna fala hejtu, a nawet grożono jej śmiercią. Artystka przeprosiła za swoje czyny na antenie TVN.

Czytaj także
Przeczytaj więcej