18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nawet żona nie wiedziała

Prawdziwa przyczyna śmierci Williamsa. "Ukrywana choroba"

Wojciech Kozicki
18.06.2022  14:29
Robin Williams i ukrywana choroba. To była prawdziwa przyczyna śmierci?
Robin Williams i ukrywana choroba. To była prawdziwa przyczyna śmierci? Fot: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS,Yui Mok

Robin Williams to wielka kariera, wspaniałe role, ale też i tragiczna śmierć oraz samobójstwo. Okazuje się, że depresja i choroba Parkinsona to nie jedyne problemy zdrowotne z jakimi się zmagał. Żona Robina Williamsa ujawniła nowe informacje związane z chorobą aktora, o której nikomu nie mówił. Nawet ona dowiedziała się o tej chorobie dopiero po jego śmierci.

Aktor i komik Robin Williams zmarł tragicznie 11 sierpnia 2014 roku. W wieku 63 lat popełnił samobójstwo wieszając się we własnej sypialni na pasku. Wiadomo, że gwiazdor chorował na depresję i chorobę Parkinsona, ale okazuje się, że to nie wszystko. Jego żona Susan Schneider Williams zdradziła, że od 2013 roku zmagał się z „ognistą burzą objawów”. Miał m.in. zgagę,  zaparcie, trudności z oddawaniem moczu, bezsenność, słaby węch, a do tego dochodziło drżenie ręki. Ona sama nie wiedziała, że Robina Williams zabijała demencja z ciałami Lewy'ego.

Robin Williams i przyczyna śmierci. Zabiła go ukrywana choroba?

Żona wyznała, że dopiero 3 miesiące po śmierci Robina Williamsa dowiedziała się z raportu koronera, że „zabrała go rozlana LBD (demencja z ciałami Lewy'ego)”. Dodała, że zdaniem ekspertów, zmiany degeneracyjne dokonane u Williamsa przez tę chorobę, były najgorszymi z jakimi spotkali się w swojej karierze.

W trakcie walki Robin doświadczył prawie wszystkich, ponad 40 objawów LBD, z wyjątkiem jednego. Nigdy nie powiedział, że ma halucynacje. Na to nie ma lekarstwa, co sprawia, że upadek Robina był gwałtowny i spodziewany. Czułam się, jakby tonął w swoich objawach, a ja tonęłam razem z nim – ujawniła Susan Schneider.

Okazuje się, że Robin Williams starał się zataić objawy choroby ze względu na swoich bliskich.

Jak wyjaśnia portal abcZdrowie, „ciała Lewy’ego to specyficzne białka, które odkładają się w mózgu”, niszcząc komórki mózgowe. Powodują w ten sposób takie objawy jak m.in. omamy wzrokowe i inne urojenia, depresja, odrętwienie i spowolnienie ruchowe,  problemy z koncentracją, ataki paniki, apatia i zaburzenia snu.

Robin Williams zagrał wspaniałe role w takich filmach jak m.in. „Good Morning, Vietnam”, „Pani Doubtfire”, „Jumanji”, „Hamlet”, „Flubber”, „Buntownik z wyboru”, „Noc w muzeum”, „Dziewięć miesięcy”, „Ślicznotki”, „Stowarzyszenie umarłych poetów” i „Dzień ojca”.

Czytaj także