18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

paranoja

ROXIE WĘGIEL OCENZUROWANA W TVP! Ulubienica Kurskiego zdjęta z wizji

Emilia Waszczuk
29.04.2021  20:53
Roksana Węgiel przestała być pupilką prezesa? TVP cenzuruje gwiazdkę!
Roksana Węgiel przestała być pupilką prezesa? TVP cenzuruje gwiazdkę! Fot: Mateusz Jagielski/East News

W TVP do cna zwariowali? Stacja ocenzurowała występ swojej ulubionej, młodzieńczej gwiazdki. Musieli wymazać twarz Roksanie Węgiel!

Paranoja włodarzy TVP zaczyna przybierać bardzo niebezpieczne rozmiary. Oni już się nie boją, oni są przerażeni. Biedacy doszli do momentu, w którym ocenzurowali jedną ze swych ulubionych gwiazdek, prawdziwą pupilkę Jacka Kurskiego. Halo! Tu trzeba lekarza!

Cóż wydarzyło się w TVP, że skrzywdzili nawet Roksanę Węgiel zwaną Roxie? Dziewczyna - odkąd zwyciężyła dziecięcą Eurowizję - była w progach telewizji publicznej zawsze mile widziana, Jacek Kurski chętnie robił sobie z nią fotki, stacja szczyciła się wypromowaniem gwiazdki. Aż do teraz...

Roksana "Roxie" Węgiel ocenzurowana w TVP

16-letnia wokalistka od kilku tygodni znów jest twarzą TVP, teraz jednak została wycięta. Dziewczyna bierze udział w show "Dance, Dance, Dance", a niektórzy twierdzą, że od początku ustalone zostało, iż ma go wygrać - wszak to ona przyciąga młodzież do rządowej telewizji.

W siódmym odcinku show młodziutka gwiazdka miała odtworzyć teledysk do piosenki "The Greatest" Sii. I tu pojawił się wielki problem. Roksanę wystylizowano na wzór tańczącej w klipie Maddie Ziegler, zrobiono masę zdjęć, nagrano taniec, a na koniec występ ocenzurowano. Dlaczego? Bo w TVP boją się tęczy.

Maddie Ziegler w "The Greatest" miała tęczowy makijaż, taki sam odtworzono więc na twarzy Roksany Węgiel. Problem w tym, że władze TVP mają paranoję i wszędzie widzą czającego się wroga w postaci "ideologii LGBT", która może ponoć wypaczyć umysły biednych, niewinnych i nieświadomych zagrożenia Polaków.

Cenzura w TVP. Teraz się tłumaczą

Jak ustalił Pudelek, w TVP wydano zarządzenie, by wszystkie fragmenty występu Roksany Węgiel, na których widać jej tęczowy makijaż, usunąć lub zmienić na szarobure! Czy to paranoja? Przerażają ich kolorowe paski na twarzy nastolatki? Cóż, teraz telewizja próbuje tłumaczyć się z cenzury. Twierdzą, że tęcza kojarzy się jednoznacznie, a w TVP nie ma miejsca na żadną ideologię.

Program "Dance Dance Dance" jest audycją o charakterze rozrywkowym, pozbawioną symboli, które mogą kojarzyć się z jakąkolwiek ideologią. Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar – producenta wykonawczego – uznali, że stylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną

- podało Centrum Informacji Telewizji Polskiej w oświadczeniu przygotowanym dla Pudelka.

Czy to oznacza, że z TVP znikną też całkowicie np. symbole kultu religijnego? Raczej mało prawdopodobne. Szybciej możemy spodziewać się, że Telewizja Polska zacznie wycinać tęcze z filmów, seriali i wszystkiego, co emitują na swojej antenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej