18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła legenda rocka

Nie żyje Roman Kostrzewski. "Już go nie boli"

10.02.2022  20:57
Zmarł Roman Kostrzewski. Historia zespołu Kat dobiegła końca
Zmarł Roman Kostrzewski. Historia zespołu Kat dobiegła końca Fot: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Polska muzyka rockowa i metalowa przywdziała dziś czarny woal żałoby. Zespół KAT & Roman Kostrzewski przekazał na Facebooku, że nie żyje jego lider i wokalista. Ostatnio zmagał się chorobą nowotworową.

Zmarł Roman Kostrzewski, czyli lider zespołu Kat, a przy tym jeden z najlepszych polskich wokalistów rockowych. Planowana była premiera solowej płyty „Luft”, a fani wykonywali już przedpremierowe zamówienia. Planowane były koncerty, ale niestety, legenda polskiego metalu odeszła na zawsze. Piosenkarz przegrał walkę z rakiem.

Roman Kostrzewski nie żyje. Już nie ma Kata bez Romana

W oficjalnym komunikacie przekazano, że 61-letni Kostrzewski odszedł w gronie najbliższych i „zasnął spokojnie”. W ostatnich dniach informowano również, że frontman zespołu miał coraz poważniejsze problemy zdrowotne, więc opóźniła się wysyłka zamówień ze sklepu internetowego zespołu Kat.

Roman Kostrzewski w ostatnim czasie walczył z chorobą nowotworową. Była też prowadzona akcja zbierania środków na leczenie wokalisty. Wiadomo również, że przeszedł poważną operację.

I stało się to, czego przez długi czas nie chcieliśmy dopuścić do świadomości, liczyliśmy, że sprawy potoczą się inaczej, a zamiast tej informacji przeczytacie informację o zbliżających się koncertach albo premierze płyty. Niestety… Z wielkim smutkiem i pogruchotanymi sercami informujemy, że dziś odszedł od nas Romek. Zasnął spokojnie, otoczony dobrą opieką i bliskimi. Już go nie boli. Do zobaczenia w Piekle Przyjacielu! – przekazał zespół KAT na Facebooku.

 

Zespół Kat z Romanem Kostrzewskim nie stronił w swojej twórczości od okultyzmu i satanizmu. Wydali tak popularne płyty jak „Oddech wymarłych światów”, „666”, „… róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach” oraz „Szydercze zwierciadło”, które uznawane są za klasykę polskiego rocka i metalu. Każdy fan polskiego rocka zna teksty piosenek Kata takie jak „Wyrocznia” i „Łza dla cieniów minionych”. W 2016 r. Kostrzewski wydał autobiografię. Książka "Roman Kostrzewski. Głos z ciemności" ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN. 

Roman Kostrzewski to jedna z najważniejszych postaci na rodzimej scenie metalowej, pionier i weteran tego gatunku w Polsce. Urodził się w 1960 r. na Śląsku i już jako nastolatek interesował się ostrym graniem. W 1981 r. spotkał się z muzykami początkującego wówczas zespołu Kat. Okazało się, że dobrze się dogadują i postanowili występować wspólnie. Dołączenie Kostrzewskiego było dla zespołu ogromnym przełomem. W 1984 r. grupa z wielkim powodzeniem wystąpiła na festiwalu w Jarocinie – przypomina Wirtualna Polska.

Kat & Roman Kostrzewski - Baba Zakonna

Czytaj także