18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czas ołowiu na pogrzebie

Tak Budka Suflera pożegnała Lipkę. "To jest zwyczajne świństwo"

Wojciech Kozicki
13.02.2020  19:49
Romuald Lipko i poruszający pogrzeb - występ Budki Suflera wyciskał łzy
Romuald Lipko i poruszający pogrzeb - występ Budki Suflera wyciskał łzy Fot: Facebook/Romuald Lipko

Romuald Lipko w wieku 69 lat przegrał walkę z nowotworem, a jego pogrzeb odbył się Archikatedrze Lubelskiej. Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków został pożegnany przebojami takimi jak „Jolka, Jolka pamiętasz” i ‘Czas ołowiu”. Budka Suflera na pożegnanie wykonała słynny utwór w wersji, która wyciskała łzy.

Pogrzeb Romualda Lipki w Lublinie był wyjątkowo poruszający. Autor wielkich polskich przebojów został pożegnany fragmentem utworu „Jolka, Jolka pamiętasz” zagranym na trąbce. Wystąpił też zespół Budka Sufera grając przyjacielowi „Czas Ołowiu”. Za mikrofonem stanął Felicjan Andrzejczak.

Słuchaj, to jest zwyczajne świństwo. Tak się nie mówi „do widzenia” – zaśpiewał Felicjan Andrzejczak z Budką Suflera w Archikatedrze Lubelskiej.

Po mszy kondukt żałobny odprowadził zmarłego muzyka na cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie.

Romuald Lipko to jeden z najwybitniejszych twórców polskiej muzyki rozrywkowej. Stworzył takie przeboje jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Takie tango", "Bal wszystkich świętych", "Cień wielkiej góry", "Jest taki samotny dom", "Za ostatni grosz", "Memu miastu do widzenia", "Moja Alabama", "Ratujmy, co się da" i wielu innych. Pisał utwory również dla Anny Jantar, Urszuli, Maryli Rodowicz, Izabeli Trojanowskiej i Zdzisławy Sośnickiej.

Budka Suflera i "Czas ołowiu" na pogrzebie Romualda Lipki - WIDEO:

Czytaj także
Przeczytaj więcej