18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to była wielka miłość

Gessler przeżyła wielki dramat w młodości. Mąż umarł jej w ramionach

16.01.2022  14:52
Magda Gessler przeżyła w młodości wielką tragedię
Magda Gessler przeżyła w młodości wielką tragedię Fot: VIPHOTO/East News

Magda Gessler jako młodziutka kobieta przeżyła wielką miłość i jeszcze większą tragedię. W dniu swoich 33 urodzin pożegnała ukochanego męża. Mężczyzna zmarł w jej ramionach. 

Magda Gessler ( z domu Ikonowicz) to znana polska restauratorka. Nie od zawsze jednak swą przyszłość łączyła z gotowaniem i gastronomią. W młodości zamieszkała w Madrycie, gdzie ukończyła malarstwo na Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda. Miała zostać artystką i w pewnym sensie jej się to udało... Obrazy zamieniła na tworzenie dzieł sztuki w kuchni.

Prywatnie Magda Gessler dorobiła się aż trzech mężów. Historia pierwszego to zaś opowieść o wielkiej miłości i tragicznym jej zakończeniu. Ukochany pani Magdy umarł po ciężkiej chorobie w dniu jej urodzin!

Tragiczna śmierć pierwszego męża Magdy Gessler

Magda Gessler swego pierwszego męża poznała w 1979 roku. Volkhart Müller był korespondentem tygodnika "Der Spiegel" i znajomym ojca pani Magdy, dziennikarza Mirosława Ikonowicza. To właśnie za jego sprawą młodzi ludzie poznali się i zaprzyjaźnili, a przyjaźń po pewnym czasie przerodziła się w wielką miłość.

Miał kilka centymetrów więcej i urodę typowego intelektualisty. Nosił okulary, sztruksowe spodnie, golfy i marynarki (...) Wiedziałam, że to interesujący człowiek, ale dopiero gdy się do niego przeprowadziłam, zrozumiałam, jak wiele miał w sobie klasy, mądrości i talentu (...) Stworzyliśmy wtedy układ idealny. Wiedliśmy cudowne życie

- wspomina Magda Gessler po latach. 

W 1981 roku para zamieszkała razem w Madrycie, a w 1982 wzięli ze sobą ślub. Niewiele później na świecie pojawił się ich syn Tadeusz. 

Tragiczna śmierć pierwszego męża Magdy Gessler

Jeszcze w okresie narzeczeństwa 11 lat starszy Volkhart zaczął poważnie chorować. Jak się okazało, dopadł go nowotwór skóry - czerniak.

To była melanoma, czyli czerniak, najgroźniejszy rodzaj raka skóry, zawsze złośliwy. Volkhart musiał poddać się natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Nie było to laserowe usuwanie pieprzyka, lecz kilkugodzinna operacja pod narkozą. Wycięto mu gruczoły spod jednej z pach, a po wszystkim był bardzo osłabiony. Do tego bardzo niespokojny, bo nie wiedział, co się tak naprawdę dzieje. Za to tuż po operacji musiałam zmierzyć się z diagnozą doktora Ledo, który powiedział mi, że wycięte węzły chłonne były w bardzo kiepskim stanie

- wspomina Magda Gessler.

Po pierwszej operacji zdawało się, że para będzie mogła wieść wspólnie spokojne życie. Niestety w 1985 roku choroba nawróciła. Leczenie trwało kolejny rok, niestety okazało się nieskuteczne. Volkhart Müller zmarł w objęciach żony, w dniu jej urodzin 10 lipca 1986 roku.

Czytaj także