18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odeszła wśród przyjaciół

Rozpacz w TVP. Nie żyje gwiazda "Sanatorium miłości"

17.07.2022  12:40
Nina Busk z "Sanatorium miłości" nie żyje
Nina Busk z "Sanatorium miłości" nie żyje Fot: Kamil Piklikiewicz/East News

Była piękna, radosna i pełna życia. Niestety, gwiazda "Sanatorium miłości" Nina Busk odeszła z tego świata. Pozostawiła zrozpaczonych przyjaciół we łzach.

"Sanatorium miłości" to jeden z najbardziej udanych formatów na antenie TVP. Polacy uwielbiają wesołych seniorów, którzy w odcinkach show szukają miłości, z którą spędzą jesień życia. Niestety, coraz częściej słyszymy o zgonach uczestników poprzednich edycji.

Teraz krajem wstrząsnęła informacja o śmierci Niny Busk. Uczestniczka ta wyróżniała się szczególną pogodą ducha, wielką urodą i radością życia. Nic dziwnego, że teraz opłakuje ją cała Polska.

Nina Busk z "Sanatorium miłości" nie żyje

Nina Busk zmarła w sobotę nad ranem w jednym z toruńskich szpitali. Od kilku miesięcy zmagała się z ciężką chorobą, ale nie była sama. Do końca czuwała przy niej ukochana córka – Julita, która specjalnie przyleciała z Anglii, i oddani przyjaciele.

Nina Busk była uczestniczką nie tylko "Sanatorium miłości", ale również takich hitów TVP, jak: "The Voice Senior" oraz serialu "Uzdrowisko". Cała ekipa TVP również pozostaje zrozpaczona.

Odeszła od nas Nina Busk, uczestniczka 1. edycji "Sanatorium miłości". Zapamiętamy na zawsze jej płomienne serce, radość, energię i pasję do życia

- napisano na oficjalnym profilu programu.

"Jestem w rozpaczy i czuję wielką pustkę. Nina była dla mnie jak siostra. Tak zapisałam ją w telefonie. Dzwoniłyśmy do siebie niemal codziennie i godzinami gadałyśmy o wszystkim. Miała bardzo pozytywne podejście do życia, świetne żarty i taki optymizm, którym zarażała innych. Była dla mnie lekarstwem na smutki. Nie dociera jeszcze do mnie to, że już nie odbierze telefonu, i nigdy nie wykasuję jej numeru" - mówi "Super Expressowi" Wiesława Kwiatek, przyjaciółka Niny z "Sanatorium miłości".

Kilka dni przed śmiercią przyjaciele z 1. edycji "Sanatorium miłości" odwiedzili ją w szpitalu. Byli z nią Wiesia, Marek, Krzysztof, Joanna, Teresa, Małgosia i Walentyna. Mimo wielkiego cierpienia widać było, jak bardzo ucieszyła ją ta wizyta.

Serce nam pęka razem z uczestnikami "Sanatorium miłości". Bardzo współczujemy też rodzinie zmarłej Niny Busk, to musi być ogromny cios.