18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wspomnienia chwały

Ryszard Kotys to nie tylko Marian Paździoch. Miał cudowną karierę

28.01.2021  21:39
Ryszard Kotys to nie tylko Marian Paździoch. Miał cudowną karierę

Ryszard Kotys głęboko zasmucił cały naród swoją śmiercią. Teraz pozostają nam wspomnienia tego wybitnego aktora, który miał za sobą wielką karierę. Jego złote role pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

Świat według Kiepskich dzięki roli m.in. Ryszarda Kotysa jest serialem kultowym. Kreacja wyjątkowego aktora przez wiele lat pozostanie niezapomniana. Chociaż Marian Paździoch kojarzy nam się ze zgryźliwym, nieszczególne sympatycznym sąsiadem Ferdka Kiepskiego - to jest to jedynie wynik genialnej kreacji aktora, który prywatnie był zupełnie inną osobą, co tuż po jego śmierci podkreślają przyjaciele z planu.

Wszyscy znają Go z ekranu, z ostatniej roli Paździocha, i można by przypuszczać, że był "Paździochowaty", bo ludzie kojarzą aktora z Jego rolą. Nic z tego. Rysiu był odwrotnością swojej postaci. I dlatego była to kreacja

- napisała zrozpaczona Joanna Kurowska.

Świat według Kiepskich: Wielka kariera Ryszarda Kotysa

Tymczasem młody Ryszard Kotys wyglądał, jak przedwojenny amant. W okresie młodości zdecydowanie miał cały świat u swych stóp. Niektórym kojarzył się on z Marlonem Brando lub innymi ikonami światowego kina. 

Chociaż ze zdrowiem Ryszarda Kotysa od jakiegoś czasu nie było najlepiej, to mimo wszystko do ostatnich chwil aktor pozostawał aktywny zawodowo. Widać, że kocha to co robi. Jako 30-latek również wykonywał swój zawód z wielką pasją.

Tak wyglądał młody Marian Paździoch

Ryszard Kotys w młodości,
INPLUS/East News

Mamy nadzieję, że czas ukoi kiedyś w końcu ból straty, którą wszyscy teraz ponieśliśmy. Miejmy nadzieję, że Świat według Kiepskich przejdzie przez te tragiczne chwile i będzie jeszcze bawił kolejne pokolenia Polaków.

logo Tu się dzieje