18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nieznane fakty

Ryszard Kotys wiele przeżył prywatnie. Mało kto o tym wie

30.01.2021  13:36
Ryszard Kotys prywatnie
Ryszard Kotys prywatnie Fot: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Ryszard Kotys swoją śmiercią głęboko zasmucił Polaków. Na temat życia prywatnego serialowego Mariana Paździocha nie było wiele wiadomo. Teraz każdy ze współczuciem spogląda w stronę najbliższych ludzi zmarłego artysty.

Ryszard Kotys nie żyje. Świat według Kiepskich w ubiegłym roku stracił już jedną z wielkich gwiazd swojej obsady - przez pandemię koronawirusa zmarł bowiem Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka. Teraz widzom przyszło się pożegnać z kultowym Marianem Paździochem.

Duży smutek ogarnął ekipę kultowego serialu Polsatu. Przede wszystkim nie wiadomo, czy bez Mariana Paździocha i Arnolda Boczka format w ogóle będzie kontynuowany, a po drugie - utrata przyjaciela zawsze niesamowicie mocno boli. Rozpacz znajomych jest jednak niczym wobec żalu, który teraz dotyka najbliższą rodzinę Ryszarda Kotysa. Do tej pory niewiele było wiadomo o jego życiu prywatnym.

Ryszard Kotys był prywatnie bardzo szczęśliwy

Tymczasem, chociaż od wielu lat męczyły go dolegliwości fizyczne, na brak szczęścia osobistego Ryszard Kotys nie mógł narzekać. Aktor pozostawał w szczęśliwym związku ze swoją drugą żona. Natomiast jego pierwszą małżonką była Barbara Wojtkowska, scenografka "Świata według Kiepskich". Owocem ich miłości był urodzony w 1956 roku syn Piotr. Mężczyzna nie poszedł w ślady ojca i nie odkrył w sobie artystycznej żyłki. Natomiast udało mu się spełnić swoje wielkie marzenie i został kapitanem żeglugi wielkiej.

Po rozwodzie Ryszard Kotys związał się z kobietą młodszą od niego o 26 lat. Aktorka Kamila Sammler również urodziła mu syna. Druga pociecha serialowego Mariana Paździocha przyszła na świat w roku 1987. Eryk Kotys również nie poszedł w ślady rodziców i nie zajął się aktorstwem. Zamiast tego i tak związał swoje życie ze sztuką.

Eryk nie został aktorem, ale okazało się, że ma bardzo duże zdolności aktorskie. Myśmy go nigdy nie wprowadzali do teatru, ale teraz będzie pracował przy monodramie Kamili, gdzie zajmie się stroną muzyczną

– mówił sam Ryszard Kotys w 2017 roku w wywiadzie dla "Expressu Ilustrowanego".

Niestety, 88-letni aktor pożegnał się z życiem, a powodem jego śmierci również był najprawdopodobniej koronawirus - jak stwierdziła partnerująca mu w serialu "Świat według Kiepskich" Renata Pałys. Mamy nadzieję, że czas ukoi nieco ból straty najbliższej rodziny aktora. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze