18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co się dzieje?

Nierówna walka Kotysa z zapaleniem płuc. "Jestem przerażony"

14.11.2020  18:14
Ryszard "Paździoch" Kotys i zapalenie płuc
Ryszard "Paździoch" Kotys i zapalenie płuc Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Ryszard Kotys, kultowy Paździoch z serialu Świat według Kiepskich jest przerażony swoim własnym stanem zdrowia. Portale przypominają słowa i historię słynnego aktora. Nie da się ukryć, że zwłaszcza teraz w czasie trwającej pandemii koronawirusa - artysta ma się czego obawiać.

Ryszard Kotys jest aktorem wybitnym. Wszyscy znamy go z roli Mariana Paździocha w serialu Świat według Kiepskich, ale poza nią artysta ma na koncie ogromny dorobek filmowy i teatralny. W ostatnich latach coraz rzadziej pojawia się na salonach i oficjalnych uroczystościach, a to wszystko z powodu choroby, która go dopadła.

Śmierć Dariusza Gnatowskiego i przyszłość serialu Świat według Kiepskich

W ostatnich tygodniach wszyscy fani serialu Świat według Kiepskich, który jest niekwestionowanym hitem telewizji Polsat, przeżyli wybitnie trudne chwile. Po nierównej walce z koronawirusem odszedł Dariusz Gnatowski, czyli filmowy Arnold Boczek. Chociaż na razie widzowie nie wyobrażają sobie tej komedii bez jego obecności - telewizja rozgląda się za godnym następcą.

Czyżby wkrótce na rolę Mariana Paździocha również miał zostać rozpisany casting? Ryszard Kotys już i tak pojawia się na planie nieczęsto. Aktor ma 88 lat i jego stan zdrowia nie pozwala na zbyt duży wysiłek. Do tego czas pandemii COVID-19 znacząco wstrzymuje jego aktywności. To wszystko dlatego, że właśnie seniorzy są zdecydowanie najmocniej narażeni na ciężki przebieg choroby, ale jak pokazuje przykład Dariusza Gnatowskiego - tak naprawdę nikt nie może czuć się bezpiecznie.

Ryszard Kotys walczył z zapaleniem płuc

COVID-19 atakuje przede wszystkim płuca, a Ryszard Kotys dwa lata temu przeszedł poważne zapalenie tego narządu. W tamtym czasie rozważał odejście ze Świata według Kiepskich, ale przyznał, że granie pomaga zapomnieć mu o starości. Artysta ma również niekłamany sentyment do Mariana Paździocha.

Po raz pierwszy zagrałem postać przybliżoną do mojego wieku. Najpierw dostawałem role młodszych od siebie, potem starszych. Tu miałem szansę, by się skupić na problemie starości i samotności. To było dla mnie bardzo interesujące

– mówił dawniej aktor o roli Mariana Paździocha.

Niestety, poważna choroba pozostawiła po sobie ślady, a do tego pojawiły się inne problemy ze zdrowiem. W jednym ze szczerych wywiadów aktor przyznawał, że często się gubi i jest przerażony tym, co dzieje się z jego głową.

Gubię się dosłownie wszędzie. Wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc - nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się w mieście... Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Gdy łapię się na tym, że nie wiem, gdzie jestem i dokąd idę, czuję potworny strach. Jestem po prostu przerażony

- wyznawał Kotys.

Mamy szczerą nadzieję, że aktor, biorąc pod uwagę własne doświadczenia z zapaleniem płuc - aktualnie szczególnie mocno dba o to, by nie narażać się na zakażenie koronawirusem. Trzymamy kciuki za lepsze czasy, w których jego talent komediowy dalej będzie mógł rozkwitać. Świat według Kiepskich bez Paździocha i Boczka to już nie to samo.

Zobacz także