18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czas ucieka, czy to już pożegnanie?

Smutne wiadomości o Rynkowskim. Chce spełnić ostatnie marzenie

27.10.2021  16:50
Ryszard Rynkowski mówi o starości i ostatniej płycie
Ryszard Rynkowski mówi o starości i ostatniej płycie Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER/East News

Życie jest nowelą, dzisiaj biały welon, jutro białe włosy… o czym dosadnie przekonuje się właśnie Ryszard Rynkowski. 70-latek w mediach mówi o starości i śmierci. Wyjawił, że przed odejściem chciałby spełnić jeszcze jedno marzenie, co byłoby prezentem dla jego żony.

Ryszard Rynkowski to ikona, legenda i prawdziwa gwiazda. Cała Polska zna tekst piosenki z „Klanu”, każdy z nas pił kiedyś za błędy, a faceci dzięki niemu wiedzą, że dziewczyny lubią brąz. Jednak pieśniarz ma już 70 lat, co skłoniło go do smutnej refleksji na łamach „Na Żywo”. Czy powoli przygotowuje się już, by odejść?

Ryszard Rynkowski zdąży zorganizować koncert jubileuszowy?

Mistrz obchodził niedawno 70 urodziny i przyznał, że chociaż stara się nie myśleć o śmierci, trudno mu uciec przed tymi najczarniejszymi myślami.

Szczerze mówiąc, chciałem to przemilczeć. Sam nie wiem, czy się cieszyć, że żyję, bo mam już 70 lat, czy zacząć się martwić. Te urodziny są symbolicznym progiem. Myślę, że się starzeję, ale jest we mnie optymizm i nadzieja – powiedział Rynkowski. (Na Żywo)

Jak Ryszard Rynkowski spędził ostatnie urodziny? Pomponik i „Na Żywo” informują, że „bliscy mocno się postarali, aby ostatnie dni upłynęły Ryszardowi w radosnej atmosferze”. W tajemnicy zorganizowali mu przyjęcie urodzinowe, na którym zjawiła się nawet Marta, córka z pierwszego małżeństwa, wraz ze swoją rodziną.

Rynkowski zapowiedział, że ostatnia płyta, którą nagra, będzie zadedykowana jego żonie. Jest jednak pewien problem. Artystę opuściła wena i płodzi jedynie ponure dźwięki. Twierdzi, że to pandemia odcisnęła piętno na jego psychice, nie pozwalając się otworzyć.

Przydałoby się, aby moja płyta była ostatnia i autorska. Wymyślam coś, ale wyrzucam do kosza, bo nuda. Nie mam swojego materiału. Siadam od czasu do czasu do instrumentu, ale wszystko, co powstaje, to ponuractwo. Szukam tchnienia, ale omija mnie – wyznał Rynkowski. (Na Żywo)

Rynkowski ma jeszcze jedno wielkie marzenie. Chciałby zorganizować swój koncert jubileuszowy, ale jest w trudnej sytuacji finansowej. Potrzebuje wsparcia darczyńców i sponsorów. A może pieniądze dadzą mu fani?

Ryszard Rynkowski - Dary losu